سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۹
امام جمعه موقت اهل سنت گلشن مطرح کرد؛
تاکید اسلام به فعالیت های بدنی برای داشتن روحیه قوی و‌ توانمند/ ورزش در کاهش آسیب و مفاسد اجتماعی موثر است
 
مولوی مجیب الرحمن رئیسی گفت: دین مبین اسلام به انجام فعالیت های بدنی که موجب تقویت جسم و داشتن روحیه با نشاط می شود تاکید فراوان داشته است.
به گزارش عصرهامون؛ مولوی مجیب الرحمن رئیسی امام جمعه موقت اهل سنت گلشن در گفت و گو با خبرنگار شستون با اشاره به اینکه پیامبر مکرم اسلام (ص) توصیه کرده است که به فرزندان خود شنا و تیر اندازی را بیاموزید، بیان کرد: در دین مبین اسلام در خصوص آموزش اسب سواری روایت متعددی وجود دارد که اهمیت جایگاه ورزش و تکاپوی جسمی را نشان می دهد.

وی افزود: در دین مبین اسلام تاکیدات فراوانی در انجام فعالیت های ورزشی و بدنی که موجب تقویت جسم و داشتن روحیه قوی می شود داشته است.

امام جمعه موقت اهل سنت گلشن اذعان کرد: ورزش باعث می شود تا با طاقت و توان بیشتر عبادت و بندگی خداوند را انجام دهیم و به خلق الله خدمت کنیم‌.

مولوی رئیسی با بیان اینکه  ورزش به نوعی تمرین برای توانمند و قوی تر شدن بدن محسوب می شود تا اگر روزی نیاز به جهاد در راه خدا باشد توانمند و قوی باشیم، اضافه کرد: مومن قوی و نیرومند از مومن ضعیف افضل تر است و  اگر فردی اهل ورزش نباشد و تنبلی و سستی پیشه ورزد از نظر اسلام مذموم و مورد نکوهش قرار گرفته است.

وی ادامه داد: پیامبر مکرم اسلام می فرمایند: "باراللها، پناه میبرم به تو از ناتوانی، عاجزی و تنبلی و سستی لذا مومن نباید سست و ناتوان باشد و باید نیرومند و ورزشکار باشد.

این روحانی اهل سنت خاطر نشان کرد: در روایات مختلف توصیه های فراوان شده ک باید درجهت سلامت جسمانی خود تمامی تدابیر را به کار گیریم و از هر آن چیزی که برای سلامت جسم مضراست دوری کنیم.

مولوی رئیسی گفت: طبق آیه شریفه "لاضرر و لاضرار فی الاسلام" ضرر رساندن به خود و دیگران از نظر اسلام ممنوع است، همچنین باید از استعمال هر عنصری که برای جسم مضر است دوری کرد به همین دلیل مواد افیونی، مخدرات و سیگار به دلیل ضرر رساندن به بدن از نظر اسلام جایز نیست؛  به طور کلی باید از هر آنچه که سلامت بدن را به مخاطره می اندازد دوری کنیم و هر آنچه که برای سلامت بدن مفید است را بکار گیریم.

وی درباره تاثیر ورزش بر کاهش آسیب های اجتماعی بیان کرد: فردی که اهل ورزش نباشد توان و نیروی خود را در تنبلی و سستی و مفاسد اجتماعی صرف می کند اما فردی که اهل ورزش است فرصتی برای چنین کارهایی ندارد و وقت و توان خود را  درجهت  سلامت جسمانی خود صرف می کند.


انتهای پیام/خ
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۸۰۲


ارسال