سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ,18 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱
رئیس مرکز بهداشت و درمان سیب و سوران مطرح کرد؛
ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای جلوگیری از انتشار سوش جدید کرونا/ شیوع آنفولانزا به دلیل رعایت نکردن بهداشت رخ داد
 
ایوب کرد تمینی گفت: اگر شهروندان پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل رعایت می کردند قطعا شاهد پیک آنفولانزا که بسیاری از خانواده های سیب و سورانی را درگیر کرد را شاهد نبودیم.
به گزارش عصرهامون؛ ایوب کرد تمینی رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران در گفت و گو با شستون بیان کرد: با توجه به فراوانی واکسن در کشور، در ماه های اخیر و روند افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور، استان و شهرستان را شاهد بودیم به طوریکه در شهرستان 82 درصد  جمعیت هدف را علیه این ویروس واکسینه کرده ایم.

وی افزود: انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم وضعیت شهرستان را در رنگبندی آبی قرار دارد و شمار مثبت کرونا و تعداد فروتی ها به شدت کاهش پیدا کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه سوش های جدید بیماری در دنیا در واقع شیوع پیدا کرده است نیاز است که مردم موازین بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

کرد تمینی خاطر نشان کرد: در ماه های اخیر شیوع بیماری آنفولانزا را شاهد بودیم که بسیاری از شهروندان درگیر این بیماری بودند؛ نشان می دهد که مردم به صورت کامل پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند که اگر رعایت می شد قطعا شاهد پیک آنفولانزا نبودیم.

وی تصریح کرد: می طلبد شهروندان نسبت به رعایت بهداشت توجه ویژه ای داشته باشند، به خصوص در مدارس رعایت موازین بهداشتی باید دوچندان باشد چرا که یکی از کانون های تجمعی در حال حاضر به شمار می رود.

رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران به دانش آموزان توصیه کرد تا استقاده از ماسک را جدی بگیرند و اگر دانش آموزی دارای علایم بیماری است از حضور در مدرسه خودداری کند و گفت: معلمین توجه داشته باشند اگر دانش آموزی دارای علایم بود به والدین اطلاع دهند تا هرچه سریعتر برای استراحت در منزل وی را از مدرسه خارج کنند.

کرد تمینی ادامه داد: باز هم از شهروندان توقع داریم افرادی که دز اول واکسن را دریافت نکردند حتما برای انجام واکسیناسیون به مراکز جامع سلامت مراجعه کنند و آن دسته از افرادی که دز اول را دریافت کردند برای تلقیح دز دوم اقدام کنند.

وی ضمن قدر دانی از مردم سیب و سوران که همکاری مطلوبی را در کنترل ویروس کرونا داشتند، تصریح کرد: سیب و سوران یکی از شهرستان های پیشتاز در روند واکسیناسیون بود که این امر جز با تلاش های پرسنل مرکز بهداشت، بهورزان و همراهی و تعامل مردم میسر نمی شد چرا که در حال حاضر تقریبا 95 درصد کارمندان سیب و  سوران و جمعیت مورد هدف دانش آموزی علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران گفت: کرونا بیماری فرا مرزی است در مدت زمان بسیار کم بسیاری از کشور ها را درگیر کرد، باتوجه به تبادل جمعیتی که در دنیا وجود دارد و پرواز ها تبادلات درون مرزی قطعا گونه جدید بیماری کرونا وارد کشور خواهد شد اما نیاز است مردم جهت جلوگیری از انتشار و شیوع این بیماری دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۲۸۶


ارسال