سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
فرماندار ویژه زابل با اشاره به کاهش آمار طلاق در 2 ماه اول سال جدید در این شهرستان بیان کرد: طلاق علل متعددی دارد و کمتر می توان برای آن علل محدودی را در نظر گرفت.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل ضمن تبریک ماه رمضان در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا از افزایش میزان ازدواج در 2 ماهه اول سال 94 خبر داد و گفت: آمار ازدواج در طی 2 ماه نخست سالجاری در زابل نسبت به مدت مشابه سال گذشته به تعداد 200 فقره افزایش یافته است که این تعداد در دفاتر رسمی به ثبت رسیده است.
ناظری افزود: بیکاری سبب مشکلات عدیده ای از جمله افزایش طلاق، اعتیاد و بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی است که باید چاره اندیشی و مهار شود.
فرماندار ویژه زابل با اشاره به کاهش آمار طلاق در 2 ماه اول سال جدید در این شهرستان بیان کرد: طلاق علل متعددی دارد و کمتر می توان برای آن علل محدودی را در نظر گرفت، طلاق از آن دسته پدیده های اجتماعی است که دارای علل متعدد و در اکثر مواقع پیچیده است اما شاید بتوان یکی از علت های این مسئله را اختلافات خانوادگی دانست.
وی با اشاره به اینکه آمار طلاق در زابل نسبت به سال گذشته در 2 ماهه نخست سال با کاهش روبرو بوده است ،گفت: طلاق در شهرستان زابل در مدت مشابه سال گذشته 25 درصد کاهش یافته است که همه باید تلاش کنند اختلافات خانوادگی که یکی از علت های شایع در بروز طلاق است در بین خانوادهها کمرنگ شود.
ناظری به تاثیر ماهواره ها بر خانواده ها و ازدواج گریزی جوانان اشاره کرد و گفت: حضور ماهواره ها نمی تواند بی تاثیر باشد اما مهمترین مسئله این است که ما نمی توانیم در مقابل پیشرفت های جهان امروز ایستادگی کنیم. امروز تنها ماهواره در زندگی مردم رسوخ نکرده است بلکه فضای مجازی، واتس آپ، وایبر و بسیاری دیگر از شبکه های اجتماعی به سادگی در میان خانواده ها قرار دارد باید از این امکانات و فناوری های نوین در جهت صحیح و اشاعه سبک زندگی اسلامی بهره برداری کرد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۶۱۴


ارسال