جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۵
رئیس دادگستری زهک در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات سیستان :
هیچ پرونده بلاتکلیفی در زهک نداریم/ زهک یکی از امن ترین شهرهای منطقه سیستان است
 
صبح روز پنجشنبه چهارم تیرماه نشست خبری رئیس دادگستری شهرستان زهک با اصحاب رسانه و مطبوعات سیستان برگزار شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا: صبح روز پنجشنبه چهارم تیرماه نشست خبری رئیس دادگستری شهرستان زهک با اصحاب رسانه و مطبوعات سیستان برگزار شد.
در این نشست که با حضور تعدادی از فعالان عرصه خبر سیستان برگزار شد،خانی رئیس دادگستری زهک اظهار کرد: شهرستان زهک با جمعیتی بالغ بر 90 هزار نفر در شمال استان و نوار مرزی واقع شده است و به جهت هم مرز بودن زهک و شهرستان نیمروز با کشور افغانستان بیشترین جرایم مشترک در این دو شهر روی می دهد.
وی افزود: بیشتر جرایم مربوط به افراد تبعه افغانستان که قصد ورود به کشور را دارند و در کنار آن سعی بر قاچاق مواد مخدر نیز می کنند .
رئیس دادگستری زهک با بیان اینکه به علت مرزی بودن زهک جرایم متنوعی نیز روی می دهد،گفت: بیشتر کسانیکه مرتکب جرم می شوند،بدلیل مشکلات معیشتی گرفتار اینگونه جرم ها شده که انتظار می رود مسئولین دستگاههای مختلف تمهیداتی را برای فراهم کردن شرایط معیشتی مردم لحاظ کنند.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی پیشگیری می کند ؛بیان کرد: قوه مجریه برای جلوگیری از ارتکاب جرم توسط افراد باید کار ایجاد کند و زمینه فضاهای کسب و کار را برای مردم ایجاد کنند.
لطیف خانی تصریح کرد: حداقل زمان رسیدگی به پرونده ها را یک ماه کاهش دادیم و حداقل زمان برای رسیدگی به پرونده های کیفری 45 روز است و رسیدگی به پرونده های حقوقی سه ماه به طول می انجامد.
این مسئول خاطر نشان کرد: از مجموع کل پرونده های که در دفتر کل دادگستری به ثبت رسیده است حدود 75 درصد آنها مختوم و منجر به صدور رای شده است و هیچ پرونده بلاتکلیفی در زهک نداریم.
وی عنوان کرد: جهت تسریع در امور قضایی و حل و فصل دعوای مردم تعداد شوراهای حل اختلاف را از شش شورا به هشت شورا رساندیم و یک شورا در زهک کار رسیدگی به مسائل خانوادگی را بر عهده دارد.
رئیس دادگستری شهرستان زهک در خصوص دستگیری و شناسایی تعدادی از مجرمینی که در به شهادت رساندن سه تن از ماموران نیروی انتظامی در سال گذشته دخالت داشتند ،گفت: در این رابطه 22 نفر توسط دستگاههای امنیتی شناسایی و دستگیر شدند و در بازپرسی ها حدود 18 نفر که احتمال ارتکاب جرم از سوی آنها ضعیف بود با قرار وثیقه آزاد و 4 نفر دیگر با قرار بازداشت موقت ،بازداشت هستند و تحقیقات در این خصوص از سوی قرارگاه عملیاتی شهید هراتی سیستان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه زهک یکی از امن ترین شهرهای منطقه سیستان است ،گفت: مناطق جرم خیز در زهک شناسایی و از سوی دیگر سرقت ها در این شهرستان به حداقل رسیده است.
این مقام مسئول با ابراز شکر از اینکه امن ترین مرز را داریم، اظهار کرد: با وجود تلاشهای زیاد دستگاههای اطلاعاتی امنیتی هیچ گروه تکفیری داعشی را در مرزهای این شهرستان با افغانستان نداشتیم.
رئیس دادگستری زهک گفت: جرایم خشونت بار خیلی کم و کمتر از یک درصد در کل کشور است و جرم قتل نیز در زهک بصورت نادر وجود دارد.
وی بیان داشت: اعتیاد ،ماهواره ،طلاق توافقی ،نزاع های دسته جمعی و قاچاق اسلحه از جمله جرایمی است که باعث از هم پاشیدن کیان خانواده در بین مجرمین در این شهرستان اتفاق می افتد.
در پایان این نشست از خبرنگار روزنامه مندیل ،ایرنا،ایسنا و اوشیدا تجلیل بعمل آمد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۸۵۴


ارسال