جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۲
رییس دادگستری ایرانشهر؛
دست زمین خواران را از اراضی ملی کوتاه کردیم
 
رئیس دادگستری ایرانشهر از آزاد سازی بخش اعظم اراضی ملی که در تصرف زمین خواران بوده خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از   پهره،”محمد خالصی”، رییس دادگستری شهرستان ایرانشهر به مناسبت هفت تیر سالروز” قوه قضایه”، از عملکرد و فعالیتهای  این نهاد گفت: عملکرد دادگستری شهرستان ایرانشهر، از سال گذشته تا کنون یه صورت صعودی و مثبت بوده است و بخش اعظم پرونده های ارجاع داده شده به این نهاد مختومه اعلام شده است.

وی در مورد اقدامت  ویژه ی  دادگستری، در سطح شهرستان؛ به  مبارزه  با پدیده زمین خواری  اشاره کرد و گفت: یکی  از اقدامات مثمر ثمر  در طول فعالیت این دادگستری  مبارزه  با پدیده زمین خواری بوده است؛ که در حال حاضر سطح وسیعی از ارازی ملی،  تصرف شده باز پس گرفته شده اند.

رئیس دادگستری ایرانشهر با اعلام اختصاص درصد بالایی از جرائم زندانیان این شهرستان به سرقت گفت:حدود ۶۰ الی ۶۵درصد جرایم زندانیان شهرستان مربوط به سرقت می باشد، که  همین علت باعث شده مرخصی و عفو شامل این دسته از زندانیان نشود.

وی افزود: برای پیشگیری  از جرم سرقت ازسال گذشته طرحی با همکاری ۱۷ نهاد در شهرستان رقم خورده است که متأسفانه با کم لطفی نهادهای پیشرفت این طرح با کندی همراه است.

خالصی در مورد ویژگی های این طرح گفت:یکی از علل گسترش سرقت نبود اشتغال است،که برای پیشگیری از این معضل باید زمینه اشتغال زایی برای جوانان شهرستان فراهم شود، که ما قصد داریم توسط همین طرح، مشکل را برطرف کنیم.

این مسئول انجام پروژه های فرهنگی، درسطح شهرستان را ضروری دانست، و آن را یکی از گزینه های اصلی این طرح خواند؛و خواستار همکاری هرچه بیشتر مردم در مبارزه با این معضل شد.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۹۰۷
مرجع : سایت پهره


ارسال