پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۷
امام جمعه زابل؛
تخفیف ویژه مالیات برای کسبه سیستان نباید در حد یک شعار باشد
 
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا گفت: مردم این منطقه حق دارند از مکان های ورزشی، فرهنگی و سیستم فاضلاب مناسب استفاده کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا: حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا خطیب نماز جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی المهدی(عج)زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت : خودم و شما بزرگواران را به تقوا سفارش میکنم به رعایت حدود الهی و احکام دین مبین اسلام. ماه مبارک رمضان است،
ماه دعا، بندگی و نیایش. ماه تلاوت قرآن به خصوص ماه تهذیب نفس.
وی افزود:بهترین فرصت برای خودسازی و تقرب الی الله است. از این فرصتهای بندگی در این ماه استفاده کنیم.ماهی که به تعبیری ماه نزول قرآن صامت و صعود قرآن ناطق، یعنی امیر مومنان علی(ع)است.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین کیخا در رابطه با مقام و منزلت امیر مومنان علی(ع) از زبان پیامبر(ص) سخنانی را ایراد فرمودند. در پایان خطبه اول نیز به صفات شیعیان طبق روایات اشاره نمودند.
حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه دوم در رابطه با ماه مبارک رمضان و شبهای قدر گفت : از فرصتهای این ماه استفاده کنیم. گناه نکردن را تمرین کنیم و از محافل قرآنی در این ماه بهره ببریم. در این هفته شبهای قدر را داریم، شبی که از هزار ماه بالاتر است. شب نزول قرآن. شب تقدیر و نوشته شدن مقدرات یکسال پیش رو.
کیخا بیان کرد: سعی کنیم در لحظه ای که تقدیرات نوشته می شود اعمال این شب را انجام دهیم. اعمالی مثل: احیاء،نماز، مناجات، قرآن به سر گرفتن که توسل به قرآن و عترت است.
خطیب نماز جمعه زابل گفت: در این شب ها مناجات توام با توسل داشته باشیم چرا که این دو با هم دوبال تهذیب نفس و عروج تا عرش الهی است. همچنین در این شبها سالروز ضربت خوردن و شهادت امیرالمومنین علی(ع) را داریم. ضربتی که ابن ملجم ملعون بر فرق مبارک حضرت وارد کرد در واقع باعث یتیم شدن مومنین گردید.
وی در ادامه در رابطه با شهادت امیرالمومنین(ع) در این شب ها گفت: در میدان مبارزه قدرت اینکه شمشیر به روی علی(ع) بکشند نداشتند و در حالی که حضرت به نماز ایستاده بود فرق مبارکش را شکافتند.
حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه سخنانش با گرامیداشت ۱۴ تیر به عنوان روز شهرداری و دهیاری ها افزود: ارتقا سطح نشاط و شادابی، ایجاد شهری زیبا و نشاط آور با داشتن اماکن تفریحی و فرهنگی مناسب از جمله حقوق شهروندان است که شهرداران باید مورد توجه قرار دهند.
وی با اشاره به فاصله زیاد شهر زابل از یک شهر ایده آل اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شهرداران زیادی در این شهر انتصاب شده اند که باید پاسخ دهند در این ۳۶ سال چه اقداماتی برای پیشرفت منطقه به نسبت دیگر شهرهای استان انجام داده اند.
خطیب جمعه زابل تصریح کرد: مردم این منطقه حق دارند از مکان های ورزشی، فرهنگی و سیستم فاضلاب مناسب استفاده کنند.
ایشان در ادامه با اشاره به سه شنبه ۱۶ تیر روز مالیات گفت : این روز فرصتی است تا مسئولین محترم به طور ویژه پای صحبت کسبه ی سیستان بنشینند و به مشکلات آنان رسیدگی کنند. تخفیف ویژه مالیات برای کسبه سیستان نباید در حد یک شعار باشد. قرار شد برق سیستان تا ۶ ماه تخفیف ویژه داشته باشد اما آیا این تغییر در قبوض مردم دیده می شود؟
حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه از مسئولین به ویژه فرماندار ویژه زابل و معاونت استاندار خواست تا این موارد را پی گیری کنند.
وی در ادامه خواستار سرعت بخشیدن بر اجرای قول ها و وعده های مسئولان برای توسعه منطقه شد و گفت: به مسئولان زمان مورد نیاز را خواهیم داد و انتظار می رود در این بازه زمانی به قول های خود عمل کنند.
امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: قرار گرفتن سیستان در لیست مناطق آزاد تجاری اقدامی است که به همت همه مسئولان از جمله استاندار سیستان و بلوچستان، فرمانداران منطقه و پیگیری نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی محقق شده است.
وی ادامه داد: هنوز در ابتدای راه ایجاد منطقه آزاد تجاری سیستان قرار داریم و مردم بی صبرانه منتظر اجرایی شدن آن هستند.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه مطالبات مردم فقط در منطقه آزاد تجاری خلاص نمی شود گفت: مردم ما مطالبات دیگری هم دارند از جمله مطالبه در رابطه با مرز که الحمدلله کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته و قسمتی از مرز باز شده که امیدواریم توسعه و تداوم داشته باشد. در مورد انتقال آب زابل به زاهدان مردم ما حرفهای زیادی دارند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۴۶۱


ارسال