پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ,26 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱
رئیس شورای عالی استانهای کشور در سیستان
برای ایجاد اشتغال در سیستان راهی جز سرمایه گذاری نداریم
 
نشست مشترک شوراهای اسلامی منطقه سیستان و فعالان اقتصادی در فرمانداری زابل با حضور غلامرضا بصیری پور رئیس شورای عالی استانهای کشور تشکیل شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا: صبح روز پنجشنبه هشتم مرداد ماه نشست مشترک شوراهای اسلامی منطقه سیستان و فعالان اقتصادی در فرمانداری زابل با حضور غلامرضا بصیری پور رئیس شورای عالی استانهای کشور ،نوروزی مدیرعامل بنیاد برکت و هئیت همراه ،بلوچ زهی رئیس شورای استان و سایر مسئولین شهرستانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه زابل تشکیل شد.
در این نشست غلامرضا بصیری پور رئیس شورای عالی استانها با طرح پیشنهادی مبنی بر ارائه پیشنهاداتی کارشناسی شده به این شورا از سوی شوراهای منطقه سیستان گفت: ما علاقمند به انجام اقداماتی در زمینه محرومیت زدایی بخصوص در بحث اشتغال در این منطقه هستیم.
بصیری پور افزود: برای ایجاد اشتغال در منطقه راهی جز سرمایه گذاری نداریم.
وی بیان کرد: شوراهای کشور یک ظرفیت عظیمی هستند که می توانند به مردم با کیفیت های متفاوت کمک کنند.
علی اکبر بزی رئیس شورای و مدیر آموزش و پرورش شهر زابل در این نشست با بیان اینکه مثلث مرگ در زابل تشکیل شده است ،گفت: یک ضلع آن را خشکسالی ،ضلع دیگر بستن مرز و بیکاری و ضلع دیگر بدی آب و هوا است.
بزی افزود: اگر قدمی برای مشکلات زابل برداشته نشود زابل نیز به تاریخ خواهد پیوست.
رئیس شورای شهر زابل تصریح کرد: افرادی که در این جلسه حضور دارند چکیده ای از مردم سیستان هستند و انتظار داریم که دولت تدبیر و امید تدبیری برای وضعیت سیستان کند.
وی با بیان اینکه از سوی شورای شهر و شهرداری قریب به یکسال طرح های به بنیاد برکت ارسال شده است ،گفت: تا کنون هیچ خبری نشده است،نسل ما که گذشت یک سرمایه گذاری برای فرزندان محروم این منطقه کنید،بهترین پتانسیل ها در بحث نخبگان را داریم ،در سیستان سرانه آموزشی پایین است.
در ادامه این نشست الله بخش عضو هئیت علمی دانشگاه زابل با اشاره به اینکه این دانشگاه یکی از بزرگترین پتانسیل ها در بحث توسعه منطقه است،گفت: دانشگاه زابل از لحاظ سرمایه گذاری فرصت بسیار خوبی است و می تواند در بحث توسعه منطقه تاثیرگذار باشد.
وی افزود: متاسفانه در تمام شهرستانهای سیستان در واقع در حد بحران هستیم ،دانش آموزانی داریم که استعداد و هوش بالایی دارند اما متاسفانه در تامین نیازهای اولیه از جمله خوراک مانده اند.
الله بخش تصریح کرد: هر چه بیشتر به سمت دریاچه هامون می رویم حجم محرومیت زیاد می شود ،اگر بنیاد برکت در این حوزه ها وارد شود بسیار خوب است.
وی با بیان اینکه حمایت از دانش آموزان به هر شکل رضایت خدا و بندگان خدا را در پی دارد ،گفت: ارتباط بنیاد برکت محدود به این جلسه نباشد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۸۷۷


ارسال