سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۶
مديرکل جديد حمل و نقل و پايانه هاي استان سيستان و بلوچستان ؛
حمل و نقل؛ گلوگاه توسعه سیستان و بلوچستان است/ محور خاش به زاهدان بیشترین تلفات جاده ای را دارد
 
علی خانقائی گفت: حمل و نقل؛ گلوگاه توسعه سیستان و بلوچستان است و از اینرو باید به این مهم توجه ویژه ای شود.
به گزارش سرویس اجتماعیعصرهامون  به نقل از  تفتان ما، علی خانقائی در جلسه حل مشکلات پایانه ها و حمل و نقل جاده ای شهرستان خاش، اظهار کرد:‌ استان سیستان و بلوچستان یکی از مهمترین مناطق جهت خدمت رسانی به خصوص در عرصه حمل و نقل جاده ای است و همین مهم فعالیت در این عرصه را در کنار لذت بخش بودن، سخت و دشوار نیز کرده است.

وی افزود: مهمترین شاخصه در صنعت حمل و نقل کشور رضایت مندی مردم است و باید در این صنعت به رفاه حال سرمایه گذاران، صرفه جویی در وقت مردم و کاربران جاده و صرفه جویی در مصرف سوخت توجه ویژه شود.

خانقائی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش همگانی جهت تأمین سلامت رانندگان،  تصریح کرد: آموزش صحیح رانندگی نقش بسیار مهمی با اثرگذاری بالا در کاهش نرخ ضریب تلفات رانندگی و ایمنی بیشتر رانندگان دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از تصادفات در بزرگراه ها صورت می گیرد، گفت: این مشکل بخش بسیار بزرگی را به خود گرفتار کرده و جهت حل آن در کوتاه، میان و بلندمدت به تلاش های مسئولان فرهنگی، علمی و آموزشی، رسانه ها و پلیس راه نیاز است و از ظرفیت امامان جمعه و جماعات، شوراها و دهیاران نیز استفاده شود.

مدیرکل پایانه ها و حمل و نقل استان سیستان و بلوچستان افزود: علماء، روحانیون و افراد تاثیرگذار از طریق تریبون های مساجد در موضوع رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی فرهنگ سازی کنند و آگاهی افراد را نسبت به این مسائل حیاتی افزایش دهند.

خانقائی حمل و نقل را گلوگاه توسعه استان دانست و خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان به دلیل دارا بودن ظرفیت و پتانسیل متعدد خدمات ریلی، جاده ای، هوایی و دریایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه تصادفات جاده ای بایستی با حساسیت پیگیری و جهت کاهش آن اقدامات اسای انجام شود، تصریح کرد: ما در مقابل تصادفات مسئول هستیم و با توجه به اینکه شهرستان خاش در گلوگاه ورودی یازده شهرستان جنوبی قرار دارد باید تلاش بیشتری انجام دهیم.

خانقائی با بیان به اینکه امروزه یکی از مسائل مهم در خصوص ایمنی، تردد در جاده هاست، گفت: متاسفانه حوادث جاده ای در استان بدلیل عدم رعایت سرعت مجاز از آمار بالائی برخوردار است.

payaneha (1)

وی اذعان کرد: یکی از محورهای بحرانی استان محور زاهدان به خاش است که با برنامه های آینده ای که در دست اقدام است؛ تلاش میکنیم تصادفات این محور را کاهش دهیم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان یکی از موضوعات مهم استان را که می تواند با ایجاد فضای مناسب و فراهم کردن امکان استراحت رانندگان نقش مهمی در جلوگیری از تصادفات داشته باشد را مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی عنوان کرد و اظهار کرد: کلیه افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در این بخش هستند، می توانند علاوه بر دریافت زمین مورد نیاز از مراجع مربوطه و استفاده از تهسیلات بانکی از ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان تهسیلات بلاعوض اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان بهره مند شوند.

فرماندار خاش نیز در این جلسه، گفت: فرماندار خاش نیز گفت: عوامل انسانی، عامل راه ها، تردد زیاد خودروهای قاچاق سوخت و انسانس در وقوع سوانح جاده ای در محورهای ارتباطی این منطقه دخالت دارند و این امر خسارات زیادی را به منطقه و از جمله مراکز خدماتی و درمانی وارد کرده است.

محمداکبر چاکرزهی با بیان اینکه در راه‌های روستایی بیشترین تصادفات را داریم، گفت: با فعالیت دهیار‌ها و آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به اهالی روستا خسارات در راه‌های روستایی کاهش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شهرستان خاش شاهد پیشرفت های قابل توجهی در عرصه حمل و نقل از نظر نرم افزاری، سخت افزاری و نیز برقراری تعاملات سازنده با دستگاه های ذیربط در ارتباط با حمل و نقل جاده ای هستیم که مدیون خدمات آقای نهبندانی ریاست سابق این اداره است.

چاکرزهی نصب علائم هشدار دهنده، گسترش امکانات بهداشتی و امدادی، تقویت راهداری ها، پلیس راه و نیز تلاش برای رفع نقاط حادثه خیز را خواستار شد.

وی گفت: بخش ترانزیت استان اگر به خوبی مورد توجه قرار بگیرد به جهت موقعیت استراتژیک و بسیار حساسی که دارد می‌تواند نقش فرا ملی و منطقه‌ای ایفا کند و در افزایش درآمد ناخالص ملی موثر باشد.

payaneha (4)

فرماندار خاش با تاکید بر اینکه مهمترین علت تصادفات محور خاش به زاهدان” جاده ” است، اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی باید هرچه سریعتر نسبت به چهارخطه کردن و یا همان دوبانده کردن محور خاش به زاهدان اقدام کند.

به گزارش تفتان ما، در این مراسم از تلاش های حسین نهبندانی رییس سابق اداره حمل و نقل و پایانه های خاش قدردانی و عبدالمجید جمشیدزهی بعنوان رییس جدید این اداره منصوب شد.

.
.
.
.
 
 انتهای پیام/ 4382
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۲۱۶۸
مرجع : تفتان ما


ارسال