پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶
امام جمعه ایرانشهر؛
مجلس اسلامی نباید از بررسی مفاد “برجام” کنار بماند/ نمایندگان مردم در مجلس تصمیم بگیرند
 
امام جمعه ایرانشهر گفت: با توجه به اهمیت رای و نظر مردم بر مفاد برجام؛ نمایندگان مردم در مجلس در تصمیم گیری مفاد این طرح نباید کنار گذاشته شوند.
به گزارش سیاسی عصر هامون به نقل از  پهره؛ سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نمازجمعه این هفته ایرانشهر با اشاره به منویات روز گذشته‌ مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان اظهار کرد: مجلس اسلامی نباید ار بررسی مفاد برجام کنار بماند.

وی با تکیه به گوشه‌هایی از بیانات معظمٌ‌له در رابطه با صحبت‌های مقامات آمریکایی گفت: حرف‌هایی را که مقامات ارشد آمریکا در تریبون‌ها و محافل رسمی اظهار می کنند، برخلاف نظر برخی سیاسیون و مقامات داخل کشور است.

حجهالاسلام ابطحی در بخش دیگری از خطبه ها ضمن ذکر حدیثی نبوی ، «دل‌مردگی» را از سختی قلب بدتر و عوامل آن را «گناه روی گناه» بدون توبه و استغفار، «زیاد حرف زدن با زن نامحرم»، «جدل کردن با احمق»، «نشستن با مردگان» و (ثروت‌مندان خوش‌گذران یا به تعبیر امام “ره” مرفهان بی‌درد) برشمرد؛ و تأکید کرد: «دلی که بمیرد، دیگر هیچ امری هر چند الهی نمی‌تواند دل او را نرم و موجب رستگاری‌اش گردد».

در این خطبه، ۱۹ شهریور و سال‌گشت وفات آیه الله طالقانی، با شرحی مختصر از زندگانی دینی و سیاسی این شخصیت بزرگ گرامی داشته شد و خطیب جمعه از ایشان با عنوان «ابوذر زمان» به روایت از حضرت امام “ره” یاد کرد.

 

انتهای پیام/ ۳۳۳۹

 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۸۲۵
مرجع : سایت پهره


ارسال