چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۱
در راستای پیگیری مشکلات عشایر شهرستان صورت گرفت؛
برگزاری سومین جلسه شورای عشایری سیب و سوران در منطقه عشایری دوربن
 
سومین جلسه شورای عشایری شهرستان سیب و سوران با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان و اعضای شورا در منطقه عشایری دوربن در راستای بررسی مشکلات عشایر برگزار شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از با مهرستان، فرماندار شهرستان سیب و سوران در این جلسه و در جمع عشایر منطقه دوربن ضمن تقدیر و تشکر از خدمات دهی ادارات شهرستان به عشایر این منطقه افزود: عشایر قشر مولد و تولید کننده جامعه هستند و نگاه همه مسئولین بایستی حمایت از این قشر کم توقع و صبور جامعه باشد.
عبدالصمد عیسی زاده اظهار داشت: اداره امور عشایری دستگاه هماهنگ کننده خدمات به عشایر است نه صرفا ارائه کننده خدمات، بنابراین ارائه خدمات به جامعه عشایری باید مورد توجه تمام دستگاه¬ها در شهرستان قرار گیرد.
وی مطالبات اداره امور عشایر از سایر دستگاههای شهرستان را بحق دانسته و تصریح کرد: در جهت مرتفع کردن مشکلات جامعه عشایری منطقه، مطالبات اداره امور عشایر بایستی اولویت بندی شود.
وی با اشاره به اولویت اسکان عشایر خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های اداره امور عشایر شهرستان سیب و سوران تجمع سکونت گاه¬های عشایری یا اسکان عشایر در منطقه می باشد.
فرماندار شهرستان سیب و سوران در زمینه واگذاری زمین مسکونی به عشایر اظهار داشت: شرکت تعاونی عشایر در خصوص واگذاری زمین مسکونی به عشایر منطقه با بنیاد مسکن هماهنگ باشد تا مشکلات مربوط به مسکن عشایر شهرستان نیز متعاقباً حل گردد.
عیسی زاده با اشاره به صنایع دستی تولید شده توسط عشایر افزود: تمامی صنایع دستی و سوزن دوزی عشایر شهرستان سیب و سوران توسط مسئولین ذی ربط جمع آوری و پس از بازاریابی جهت فروش به بازار عرضه شود.
وی با اشاره به سهم بالای تولیدات عشایر شهرستان سیب و سوران در زمینه‌های دامی، کشاورزی و صنایع دستی و همچنین تاثیرات آن بر توسعه شهرستان، تصریح کرد: تولیدات و محصولات دامی عشایر کاملا ارگانیک و از کیفیت بالایی برخوردار بوده که این در واقع تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری در جامعه عشایری است.
محمد جمشیدی "مدیر امور عشایر شهرستان سیب و سوران" نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از موقعیت و مشکلات عشایر خواستار توجه و همکاری هر چه بیشتر دستگاه های مسئول در امر عشایر شد.
وی خاطرنشان کرد: خانواده های عشایری در جامعه نقش مولد را دارند و با تلاش فراوان موجب تولیدات مهم در حوزه های مختلف می شوند.
وی در ادامه گفت: بخش مهمی از نیازهای جامعه توسط عشایر تامین می شود بنابر این مسوولان شهرستان خدمات رسانی مطلوب و رسیدگی به مشکلات این قشر تولید کننده را در دستور کار خود قرار دهند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۷۶۵۷
مرجع : http://bamehrestan.ir/


ارسال