توزیع کتاب در مدارس سیب و سوران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

http://bamehrestan.ir/ , 27 آبان 1394 ساعت 12:04

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سیب و سوران از توزیع کتاب در مدارس این شهرستان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.


به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از با مهرستان، اسماعیل بارانزهی در تشریح این خبر گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و در جهت آشنایی دانش آموزان با مطالعه و بخصوص بیماری های مشترک بین انسان و دام اداره دامپزشکی شهرستان سیب و سوران اقدام به توزیع کتاب در بین دانش آموزان این شهرستان کرد.
وی با اشاره به تعداد کتب اهدایی به این مدارس خاطرنشان کرد: این اداره ۲۰۰ جلد کتابچه با موضوع آشنایی با تب کریمه کنگو و همچنین ۳۰۰ جلد بروشور با موضوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با نام امنیت زیستی برای طیور، در بین دانش آموزان دبستانی دختر و پسر این شهرستان توزیع کرد.
آموزش یکی از راه‌های بسیار مهم پیشگیری از بیماری است
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سیب و سوران بر لزوم آشنایی افراد با بیماری‌های مشترک میان انسان و دام تاکید و افزود: از آنجا که علاوه بر روستاها در شهرها نیز تماس انسان با حیوانات وجود دارد، لازم است مردم به صورت کامل با چگونگی انتقال بیماری‌ها و همچنین مهم‌ترین بیماری‌های مشترک میان انسان و دام آشنایی داشته باشند.
وی تصریح کرد: آموزش یکی از راه‌های بسیار مهم پیشگیری از بیماری است که در صورت جامعیت، اثربخشی بیشتری دارد.
بارانزهی ادامه داد: اداره دامپزشکی شهرستان سیب و سوران با سرلوحه قرار دادن آموزش در پیشگیری از بیماری در سال جاری اقدام به برگزاری یک دوره کلاس آموزشی برای شهروندان در ارتباط با آشنایی با بیماری های مشترک بین انسان و دام کرده است.
وی اظهار داشت: در این کلاس آموزشی شرکت کنندگان با راه های مقابله و پیشگیری از بیماری مشترک بین انسان و دام از جمله تب کریمه کنگو و اقدامات لازم در صورت مشاهده موارد مشکوک به این بیماری آشنا شدند.
وی هدف از برگزاری این دوره را آشنایی بیشتر مردم با راه‌های مقابله با بیماری های مشترک بین انسان و دام ذکر کرد و خاطرنشان کرد: این اداره علاوه بر برگزاری این دوره آموزشی، بصورت مستمر آموزش های حضوری را به افراد ارائه و همچنین جزوات کمک آموزشی را بین خانواده ها و بخصوص دانش آموزان این شهرستان توزیع می کند.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سیب و سوران برگزاری کلاس‌های آموزشی برای افراد در معرض خطر با بیماری را دارای اهمیت دانست و یادآور شد: در همین راستا اداره دامپزشکی شهرستان سیب و سوران با هماهنگی ادارات بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، امور عشایری و اداره جهاد کشاورزی در نظر دارد یک دوره کلاس های آموزشی را در آینده نزدیک برای شهروندان برگزار کند.
وی، تب مالت، سالک، حیوان گزیدگی و هاری و تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو را مهم‌ترین بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان ذکر کرد و گفت: افراد باید دقت داشته باشند، حیوان و دامی که با آن تماس دارند،‌ سالم باشد و همچنین باید از سلامت فرآورده‌های دامی مورد استفاده نیز اطلاع کامل داشته باشند.
بارانزهی خاطرنشان کرد: شهروندان باید از لبنیات پاستوریزه و گوشت‌های مورد تایید مراکز دامپزشکی استفاده کنند.انتهای پیام/4382


کد مطلب: 78302

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/78302/توزیع-کتاب-مدارس-سیب-سوران-مناسبت-هفته-کتابخوانی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/