چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۴
در آستانه اربعین حسینی
وداع مردم سیستان و بلوچستان با 7 شهید داوطلب اهل سنت/ راه شهدای داوطلب بسیجی را ادامه می دهیم
 
حضور پرشور اقشار مختلف مردم سیستان و بلوچستان در مراسم تشییع و تدفین باشکوه هفت شهید گران‌قدر نشان‌‌دهنده عشق و ارادت آنها به ائمه اطهار (ع) است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  اوشیدا: در دهه آخر ماه صفر و در آستانه اربعین حسینی عطر جانکاه شهید در سیستان و بلوچستان طنین انداز شده است و این بار مردم این خطه از کشور میزبان هفت شهید داوطلب مبارز با استکبار هستند که با جامه خونین به وطن خود بازگشتند.
حضور پرشور اقشار مختلف مردم سیستان و بلوچستان در مراسم تشییع و تدفین باشکوه هفت شهید گران‌قدر نشان‌‌دهنده عشق و ارادت آنها به ائمه اطهار (ع) است که همواره در مسیر فرهنگ ایثار و شهادت گام برمی‌دارند.
در برهه کنونی ترویج فرهنگ و شهادت یکی از مسائل مهمی به حساب می‌آید که همواره باید بدان پرداخته و به نسل‌های جدید انقلاب منتقل شود.
سن کم شهدای داوطلب بسیجی اهل سنت خود گویا این مطلب است که هنوز جوانانی از نسل دهه ۶۰ وجود دارند که عاشقانه راه ارباب بی کفن خود را در پیش گرفتند و در سنگرهای مختلف با دشمنان اسلام مبارزه می‌کنند.با وجود اینکه امروز دشمن تلاش می‌کند تا اسلام ناب محمدی (ص) را کمرنگ جلوه دهد و در این راستا، اقدامات ضد فرهنگی زیادی نیز انجام داده، اما حضور همین جوانان انقلابی در خط مقدم دفاع از اسلام، نقشه‌های شوم آنها را به خط بطلان تبدیل کرده است.شهیدان بسیجی که با روحیه مثال زدنی خود اعم از شیعه و سنی خونشان درهم آمیخت و در دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و خط مقاومت در این راه جان خویش را نثار کرده و ثابت نمودند که شیعه و سنی در دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و خط مقاومت از هیچ چیزی حتی جان خویش مضایقه نخواهند کرد.

بسیجی شهید سلمان برجسته، شهید عمر ملازهی، شهید نظر محمد بامری، اصغر بامری، مراد عبداللهی، پرویز بامری و بسیجی شهید سید محسن سجادی هفت شهید بسیجی مدافع حرم حضرت زینب(س) هستند که در جبهه مقاومت سوریه و در درگیری با گروههای تکفیری به خیل عظیم شهدا پیوستند .
امیر منصور فیروزی رئیس بنیاد شهید زابل گفت: این شهدا به منظور مقابله با گروه های تکفیری و برای دفاع از حریم اهل بیت (ع)به شهادت رسیدند و تشییع پیکر آنان در استان فضایی مملو از عطر ایثار و شهادت و تأثیرات عمیق فرهنگی به همراه داشته است.
وی حمایت از اسلام راستین و دفاع از خاک،سرزمین و حرم ائمه ی اطهار را از اهداف حضور این شهدا در خاک سوریه عنوان و خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم با این اندیشه و به صورت آگاهانه و داوطلبانه و با شوق فراوان در این مناطق حضور می یابند.
رئیس بنیاد شهید زابل با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص شهدای مدافع حرم افزود: عظمت شهادت به قدری والاست که برای این پاسداران حضور در جبهه های مبارزه با دشمنان اسلام فراتر از همه چیز بوده است.
وی با تبریک و تسلیت شهادت این مدافعان حرم اهل بیت (ع) گفت: شهدای ما راه امام حسین (ع) را رفتند و خون این شهدا انقلاب و اسلام ما را حفظ می کند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۹۱۹۰


ارسال