دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ,23 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
برای نخستین بار؛
بانوی ایرانی موفق به کسب جایزه جهانی حفاظت از طبیعت شد
 
جايزه جهاني اتحاديه بين المللي حفاظت از طبيعت (IUCN)، در سال ٢٠١٥ به الهام آبتین بانوی کروکودیل ایران اختصاص يافت.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا: جایزه جهانی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، در سال ٢٠١٥ به الهام آبتین بانوی کروکودیل ایران اختصاص یافت.
الهام آبتین رئیس اداره محیط زیست زابل بدلیل تلاش های موثر و موفق اش در راستای حفاظت از گونه تمساح پوزه کوتاه در حال انقراض موفق به کسب جایزه هری مسل برای پیشگامی در حفاظت شد.
آبتین درباره این جایزه می‌گوید: اتحادیه بین‌المللی حفاظت نشست‌های سالانه‌ای برگزار می‌کند و معیارهایی را برای حفاظت از گونه‌ها تدوین کرده است.
وی افزود: فعالیت‌های اجرایی در مرکز چابهار در زمینه نگهداری کروکدیل‌ها و فعالیت‌هایی که در مورد ژنتیک این‌گونه و زاد و ولدش انجام دادیم مورد توجه قرار گرفت.
رئیس اداره محیط زیست زابل بیان کرد: کروکدیل‌ها گونه در معرض انقراض نیستند ولی از گونه‌های حمایت شده‌اند. مرکز چابهار هم مرکز تکثیر و پرورش و هم مرکز نگهداری است و در حال حاضر زاد و ولد تمساح هم در این مرکز صورت می‌گیرد.
هری مسل، فیزیکدان متولد کانادا به مدت طولانی رییس گروه متخصصان کروکدیل بود که در سال ٢٠٠٤ جایزه‌ای را در راستای خدمات رسانی و انجام خدمات شاخص به این‌گونه در خطر انقراض تاسیس کرد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۲۲۸


ارسال