دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۱
امام جمعه اهل سنت خاش در خطبه های نماز جمعه این هفته؛
آیت‌الله جنتی یک استوانه محکم برای انقلاب است/ دولتمردان در مقابل بدحجابی سکوت کرده‌اند
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: آیت‌الله جنتی یک استوانه محکم برای انقلاب است و انتخاب انقلابی خبرگان رهبری بار دیگر جبهه ضدانقلاب را مأیوس کرد.
به گزارش سرویس اجتماعي عصرهامون،به نقل از تفتان ما، مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خاش، با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، اظهار کرد: ضروری است در این ماه عزیز ضمن تزکیه نفس و ذات خویش از طریق قرآن، همیشه روح خود را با قرآن کریم مأنوس کنیم.
وی گفت: از برکات انس با قرآن این است که انسان را همیشه با افقی روشن و با چشمی باز به سوی معارف پروردگار عالم هدایت میکند و از لغزش در نفس اماره حفاظت میکند.
مولوی شهنوازی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع دانش آموختگان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری، تصریح کرد: رهبر انقلاب بیانات بسیار مهمی را در باب مسائل داخلی و بین‌المللی بیان فرمودند.
وی افزود: در کنار جهاد اصغر و جهاد اکبر، ما یک جهاد کبیر هم داریم؛ بر اساس آیه 52 سوره مبارکه فرقان جهاد کبیر در ادبیات قرآنی یعنی ایستادگی و مقاومت و عدم تبعیت.
مولوی شهنوازی اذعان کرد: در آستانه اغاز مجلس دهم قرار داریم و انتظار می رود نماینده مجلس خود را شجاعانه از بند سیاست زدگی و جریان های سیاسی جدا کند و تنها خود را بدهکار ملت و مردم بداند.
وی با بیان اینکه نماینده مجلس ضروی است در همه ی مراحل از ارزش های نظام به نحو احسنت دفاع کند؛ افزود: در مسئله فرهنگ که چندین سال است رهبر انقلاب هشدارهای لازم را در بحث شبیه خون فرهنگی و ناتوی فرهنگی دادند و متأسفانه در بعضی موارد این هشدارها مورد بی‌مهری و بی‌توجهی مسئولان قرار گرفت.
امام جمعه اهل سنت خاش با اشاره به مسئله مهم حج، گفت: امنیت حجاج تمام دنیای اسلام خواسته رهبر و مراجع عظام تقلید بوده و عربستان در تأمین این امنیت مسئول است و باید عزت نظام در مقابل آل‌سعود باید حفظ شود.
وی با اشاره به تاکید آیات متعددی از قرآن مبنی بر رعایت حقوق زنان و همین طور رفتار پیامبر مکرم اسلام (ص) در حفظ کرامت و جایگاه زن در خانواده، بیان کرد: پروردگار در قرآن فرموده است که زن‌ها لباس شما هستند و شما لباس آنها باشید.
وی تصریح کرد: احترام به حقوق زن در خانواده سبب جریان یافتن احترام در میان فرزندان نیز می‌شود و کرامت خانواده را تقویت و تعالی انسان را فراهم می‌آورد.
مولوی شهنوازی با اشاره به هفته بهداشت، اظهار کرد: جهت بالا رفتن شاخص‌های تعریف شده در این زمینه باید مردم نیز به کمک دست‌اندرکاران بهداشت بشتابند و همواره به فکر سلامتی خود باشند.
انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۱۰۸
مرجع : تفتان ما


ارسال