جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ ,20 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۱
امام جمعه خاش در خطبه های نماز جمعه این هفته؛
انتخاب عمار انقلاب اسلامی بعنوان رئیس مجلس خبرگان خاری بر چشم انگلیس و آمریکاست/ تحقق عملی اقتصادمقاومتی اولویت نخست کاری مجلس دهم باشد
 
امام جمعه شهرستان خاش گفت: انتخاب عمار انقلاب اسلامی بعنوان رئیس مجلس خبرگان خاری بر چشم انگلیس و آمریکاست و آیت‌الله جنتی عمر خود را برای دفاع از منافع ملی و انقلابی کشور هزینه کرد.
به گزارش سرویس اجتماعي عصرهامون،به نقل از تفتان ما، حجت الاسلام محمدحسین میری در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، با اشاره به جایگاه مساجد، اظهار کرد: در اسلام مساجد نماد تلفیق دین و سیاست بود و امامان جماعت ضروری است از این پایگاه ها بهترین استفاده را در ترویج و تبلیغ اسلام و جذب اقشار جوان و نوجوان انجام دهند.
وی به اشاره به بیانات رهبری در جمع پاسداران، گفت: جهاد کبیر یعنی اطاعت نکردن از دشمن و مبارزه با جبهه دشمن در میدان های مختلف فرهنگیف اقتصادی و سیاسی.
حجت الاسلام میری با عرض تبریک به انتخاب آیت‌الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان، افزود: مجلس خبرگان با توصیه رهبر انقلاب مجلسی انقلابی، بصیر و رهرو امام راحل و با تمام توان در مقابل آمریکا و انگلیس خواهد ایستاد.
وی بیان کرد: آیت‌الله جنتی عمر خود را برای دفاع از منافع ملی و انقلابی جمهوری اسلامی هزینه کرد.
وی با اشاره به سالروز رحلت امام راحل، گفت: شخصیت بزرگ و والای حضرت امام خمینی(ره) پس از پیامبران خدا و اولیایی معصومین، با هیچ شخصیت دیگری قابل قیاس نیست.
حجت الاسلام میری اذعان کرد: یکی از مهمترین دغدغه ها و نگرانی های حضرت امام خمینی(ره) تحریف در مکتب، اندیشه و سخنانش بود که مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال حضرت امام مطرح کردند.
وی با اشاره به آغاز به کار مجلس دهم، گفت: نمایندگان مجلس باید حل مشکلات مسکن و اشتغال جوانان که بعنوان سرمایه اصلی مملکت هستند سرلوحه کار خویش قرار دهند.
امام جمعه شهرستان خاش با اشاره به سخنان امام راحلکه فرمودند «پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد»، تصریح کرد: تصمیم و مصوبه مجلس باید همسو و هماهنگ با جایگاه ولایت مطلقه فقیه و راهبردهای رهبری باشد.
وی با اشاره به فتوای آیت‌الله شیرازی در تحریم تنباکو، خاطر نشان کرد: فتوای آیت‌الله میرزای شیرازی دشمن‌شکن بود و سالگرد صدور این فتوا با عنوان روز بدون دخانیات نامگذاری شده است.
وی با اشاره به شعار سال 95، گفت: ضروری است جهت عملیاتی کردن مسئله مهم و حیاتی اقتصاد مقاومی با عزم راسخ و به صورت جدی گام برداشت، زیرا یکی از مهم‌ترین راه‌های ایستادگی مقابل دشمنان است.
حجت الاسلام میری بیان کرد: مهمترین شرط ایستادگی و مقاومت جوانان ایرانی در برابر دشمنان نظام نشان دادن راهکار قابل اجرا و ارزش نهادن به ارزش های آنهاست که مهمترین راه حل جهت گام برداشتن در خصوص عملی کردن اقتصاد مقاومتی توجه به بیانات گوهربار مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است که باید سیاست های ابلاغی ایشان را عمل کنند.   
وی از جمله‌ واژه‌هایی که رهبر انقلاب اخیرا روی آن تأکید بیشتری دارند حفظ کردن روحیه‌ انقلابی بین اقشار مختلف مردم دانست، اظهار کرد: مجلس، دولت، روحانیون، مردم و خبرگان انقلابی باید داشته باشیم؛ این احتمال وجود دارد برای بعضی‌ به ویژه جوانان ما سؤال مطرح شود که چرا رهبر انقلاب اخیرا پیرامون موضوع فوق صحبت می‌کنند و به آن تأکید دارند.
انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۱۰۹
مرجع : تفتان ما


ارسال