جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی:
حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی مهمترین تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان بود/ بیانات رهبر معظم انقلاب نقشه راه مجلس دهم بود/ نمایندگان
 
نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی مهم‌ترین تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان بود و باید مجلس دهم این دو موضوع مهم و حیاتی را سرلوحه کار خود قرار دهد.
به گزارش سرویس اجتماعي عصرهامون،علی کرد در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بیان اینکه از زیارت نزدیک رهبر انقلاب بسیار خوشحال شدم، اظهار کرد: تمام نمایندگان باید بیانات و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب را سرلوحه و سرمشق کار خود در مجلس قرار دهند و همواره به فکر رفع مشکلات و مطالبات کشور باشند.
وی با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند: "انقلابی باشید انقلابی عمل کنید شما منتخبین  و نمایندگان مردم در قانون گذاری مو ضع گیری بنماید"، گفت: مجلس دهم باید از دستاوردهای انقلاب شکوهمند ایران اسلامی حفظ و صیانت کند و مجلس باید دژ مستحکم صیانت از دستاوردهای انقلاب و در خدمت مردم و آرمان های امام، رهبری و شهیدان باشد.
کرد با اشاره به دو موضوع راهبردی اقتصادی و فرهنگی مورد تاکید رهبر انقلاب، افزود:  اولویت قرار گرفتن مسایل مهم اقتصادی و ورود قاطعانه مجلس دهم جهت ریل گذاری دوره پنج ساله مهمترین نکته ای بود که رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان تاکید کردند.
وی اذعان کرد: از زیارت و دیدار ولی فقیه و  ولی امر مسلمین جهان بسیار خوشحال شدم و احساس کردیم که نمایندگان مجلس باید ابتدا بر خویشتن نظارت کنند و پاکیزگی و طهارت خویش را نیز حفظ کنند که این مسئله نیز مورد تاکید فرمایشات مقام معظم رهبری بود.
نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انسجام و اتحاد میان مجلس و دولت یکی از مهمترین دغدغه های رهبر انقلاب بود، خاطرنشان کرد: باید تمام دستگاه های اجرایی با یکدیگر متحد شوند تا بتوانند دو مسئله اقتصاد و فرهنگ که از مسائل مهم کشور و دغدغه های اساسی مردم است، را رفع کنند.
وی با بیان اینکه مجلس دهم نقش بسزایی در تعیین جایگاه اقتصادی ایران خواهد داشت، تصریح کرد: دیدار صمیمانه نمایندگان مجلس با رهبر فرزانه انقلاب یکی از بهترین هدیه های معنوی بود که در آغاز به کار مجلس دهم به نمایندگان مجلس داده شد.
کرد با اشاره به اینکه رهبر انقلاب فرمودند:  "باید جلو قاچاق را گرفت"، گفت: بنده معتقدم که موضوع و مسئله مورد اشاره رهبرانقلاب کولبرها که برای امرار معاش به این طریق قاچاق میکنند نیست بلکه منظور ولی امر مسلمین جهان کافرادی است که به صورت ترانزیتی و بزرگ قاچاق می کنند و به اقتصاد ایران اسلامی ضربه و آسیب وارد می کنند.
وی بیان کرد: رهبر یک عالم ربانی است و تفکر خارق العاده ای دارد و خدا با اوست و در تصمیم گیری های و سیاست های داخلی و خارجی کشور امدادهای غیبی خداوند او را کمک میکند.
وی ادامه داد: مجلس دهم سخنان گوهربار حضرت آیت الله خامنه ابی را بعنوان آویزه گوش خویش و چراغ راهنما برای قانونگذاری درست و نظارت بر اجرای قوانین سرمشق و الگو قرار می دهد و هنگامی که رهبر فرزانه ای با چنین دیدگاه بلند و وسعت دید عالی دارند، باید مجلس با وحدت، اخوت، همدلی، همفکری و همسویی برای زدودن محرومیت کشور تلاش کند و در پساتحریم باید خط سیری را که رهبری تعیین میکند مجلس دنبال کند.
نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند: داخل کشور یکسری گسل هایی را داریم مثل گسل مذهبی، جناحی و قومی و باید این گسل ها با یکدیگر ادغام و متحد باشند که دشمن سعی می کند که این گسل ها را فعال کند و بتواند در  دولت، مجلس و مردم تشنج ایجاد کند.
وی ادامه داد: نمایندگان مردم از هر جناح، مذهب و قومی هستند باید برای سربلندی ایران بزرگ و سرافراز تلاش کنند و آرامش و وحدت را در سراسر مملکت به وجود آورند.
کرد گفت: آرزو و انتظار همه دلسوختگان ملت بر این است که مجلس قدم های ثابت و با اقتداری را در برآورده شدن مطالبات و خواسته های مردم بردارد و برای تمامیت ارضی کشور و حفظ و حراست از مرزهای کشور و صیانت از آرمانهای حضرت امام راحل و دستاوردهای انقلاب حرکت کند.
وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب به نمایندگان دهمین دوره مجلس تاکید کردند که جهت گیری های مجلس باید در مسائل ملی و کلان کشوری باشد و از مجلس نهم نیز تقدیر کردند و فرمودند: نمایندگان در نطق هایشان باید صدای نظام باشند.
کرد در خصوص رویکرد مجلس دهم، تصریح کرد: نظارت بیش از پیش مجلس باید سرلوحه کار قرار بگیرد تا تمامی نهاد ها و دستگاه های اجرایی در اجرای درست قوانین کارکرد مناسبی داشته باشند.
وی با بیان اینکه اقدام عملیاتی برای رفع معضل بزرگ بیکاری مهمترین اولویت مجلس دهم است، اظهار کرد: مهمترین رویکرد مجلس دهم تدوین و تصویب قوانین جدید برای حل مشکل اشتغالزایی و بیکاری جوانان و همچنین تقویت نظارت با هدف اجرای قوانین بر زمین مانده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۳۵۵
مرجع : تفتان ما


ارسال