يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ,19 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
در پی بی تدبیری مسئولان استان :
بازهم طوفان شن و «هیچ» کاری که برای سیستان انجام شد !
 
معضلی به نام طوفان و هجوم ریزگردها سال هاست که در سیستان جولان می دهد و هیچ کاری برای حل مشکلات عدیده سیستان صورت نگرفته است و شاهد این مدعا هم رتبه اول بیماری سل در سیستان و آمار بیکاری و مهاجرت در این منطقه از کشور است .
به گزارش عصرهامون به نقل از مطالبه گر، معضلی به نام طوفان و هجوم ریزگردها سال هاست که در سیستان جولان می دهد و مردم سیستان در گرمای بالای 40 درجه باید طوفان شن و گرد و خاک را هم تحمل کنند.و هر سال با شروع این پدیده چند روزی به این موضوع از سوی رسانه ها پرداخته می شود و مجددا به فراموشي سپرده می شود انگار قرار نیست برای حل این معضل چاره ای اندیشیده شود.
این بی تدبیری مسئولان در حالی است که مقام معظم رهبری در شهریور 94 و در دیداری  که به مناسبت هفته دولت برگزار شده بود به معاون‌اول رئیس جمهور دستور دادند که حتما « زابل» بروید. پیش از این نیز رهبر معظم انقلاب در اقدامی حکیمانه  دستور اختصاص 500میلیون دلار از صندوق توسعه ملی جهت طرح آبیاری 46 هزار هکتار از اراضی سیستان را صادر فرمودند تا بتوان با این طرح مشکل آبرسانی و خشکسالی سیستان را برطرف کرد.
در پی این حکم، مسئولان کشوری و استانی مأموریت یافتند تا هر چه سریع‌تر نسبت به اجرایی کردن این طرح کلان که بودجه آن به اندازه یک ششم کل بودجه 35 سال اخیر در استان است اقدامات لازم را صورت بدهند و چند طرح نیز شروع شد اما به عقیده کارشناسان این طرح ها بی نتیجه ماند و یا در حد حرف و مصوبه باقی ماند و جامه عملی به آن پوشانده نشد حال باز هم مردم سیستان تنها مانده اند و طوفان شن!؟
البته قطعا همه می دانند مشکل چیست و از کجاست؟  و جالب تر اینکه تقریبا همه راه حل آن را نیز می دانند؟ از مسئولین دولتی گرفته تا نمایندگان مجلس و... اما نکته جالب اینجاست که هیچ کس هیچ کاری نمی کند و به قول یکی از نمایندگان فعلی سیستان آدرس غلط به مردم می دهند !
فقط هر از چندگاهی برخی از مسئولان دولتی برای چند ساعتی قدم رنجه می کنند و با هزینه های هنگفت و پروازهای خصوصی و هیئت های بزرگ به سیستان تشریف میاورند و پس از گرفتن چند جلسه آن هم در دانشگاه، فرمانداری و ادارات و در زیر کولرهای گازی باز برای ارائه گزارش به مرکز تشریف می برند حال خروجی این بازدید ها و جلسات چه بوده است ما که هر چه تحقیق و تفحص کردیم فقط به این رسیدیم.
 
 

 
به راستی هیچ کاری برای حل مشکلات عدیده سیستان صورت نگرفته است و شاهد این مدعا هم رتبه اول بیماری سل در سیستان و آمار بیکاری  و مهاجرت در این منطقه از کشور است .
البته مردم سیستان همواره نشان داده اند که سیستان همچنان دارالولایه است اما واقعا مسئولان تا چه زمانی می خواهند از این صبر انقلابی سوء استفاده کنند؟
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۵۶۶
مرجع : مطالبه گر


ارسال