امام جمعه اهل سنت سراوان:

افتخارآمیز بودن هشت سال دفاع مقدس/ رزمندگان کمترین وابستگی را به مادیات دنیا داشتند/ در این برهه از زمان نباید از دشمن غافل شد

شستون , 5 مهر 1395 ساعت 14:52

امام جمعه اهل سنت سراوان گفت: هشت سال دفاع مقدس برای جمهوری اسلامی ایران افتخار آمیز بوده است.


به گزارش عصر هامون؛ مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت سراوان و مدیر دارالعلوم زنگیان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه در ۲ نوبت به جنگ اعزام شده است، اذعان داشت: با شهید صیاد شیرازی، شهید میرحسینی و شهید همت که علاقه زیادی به آن شهید والا مقام داشته و دارد هم رزم بوده است.
وی هشت سال دفاع مقدس را برای ملت ایران افتخار آمیز عنوان کرد و ادامه داد: در آن زمان مردم غیور جمهوری اسلامی ایران هم صدا و همگام مقابل دشمن ایستادگی کردند و پیروزی شکوهمندی را رقم زدند.
امام جمعه اهل سنت سراوان در خصوص رزمندگان حماسه آفرین کشور گفت: آنان افرادی بودند که کمترین وابستگی را به مادیات دنیا داشتند و بیشتر به سمت معنویات خود را سوق می دادند.
مولوی ساداتی با اشاره به اینکه در زمان جنگ انقلاب اسلامی تازه شکل گرفته بود و قدرت های غربی منافع خود را از دست داده بودند خاطرنشان کرد: دشمن با تجهیز کردن صدام با سلاح های شیمیایی از طریق عراق وارد جنگ با ایران شد.
وی فقرا، دور افتادگان و انسان های بی آلایش را از جمله افرادی برشمرد که در جنگ تحمیلی در مقابل دشمن ایستادگی کردند و با ایمان راسخ، وحدت و پیروی از رهبر توانمند و فرزانه توانستند دشمن را شکست دهند.
مدیر دارالعلوم زنگیان با بیان اینکه اسلام صلح، دوستی و مسالمت را برتر از جنگ می داند اما اگر دشمن به خاک کشور تجاوز کند باید به صورت دندان شکن پاسخش را داد.
مولوی ساداتی با تأکید بر اینکه در این برهه از زمان نباید از دشمن غافل شد، گفت: امروزه انگلیس و آمریکا در موضع گیری علیه ایران تغییر رویه داده اند و با چهره شاداب و بشاش قصد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران را دارند.
وی خاطر نشان کرد:باید توانمندی و آمادگی خود را از قبل بیشتر کنیم زیرا دشمن با توطئه وارد مذاکره با ایران می شود و نقض عهد انجام می دهد.
امام جمعه اهل سنت سراوان در خصوص افرادی که خواستار کاهش بودجه نظامی شده اند، اظهار داشت:  تا زمانیکه توانمندی نظامی قدرتمندی نداشته باشیم به هیچ عنوان اقتصاد پایدار هم نخواهیم داشت.
مولوی ساداتی تصریح کرد: کسانیکه دم از اقتصاد می زنند، اقتصاد را حل نکرده و هر روز شاهد گسترش فقر هستیم.
وی با توجه به منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و با اشاره به معادن و منابع طبیعی کشور، اذعان داشت: باید دوشادوش همدیگر و با به حرکت در آوردن قوه متحرکه استعدادهای بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.
انتهای پیام/1319


کد مطلب: 88621

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/88621/افتخارآمیز-بودن-هشت-سال-دفاع-مقدس-رزمندگان-کمترین-وابستگی-مادیات-دنیا-این-برهه-زمان-نباید-دشمن-غافل

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/