دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ,10 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
رئیس جهاد کشاورزی سراوان خبر داد
افزایش هفت هکتاری سطح زیر کشت گلخانه ای در شهرستان سراوان
 
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سراوان از افزایش سطح زیر کشت گلخانه ای شهرستان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.
به گزارش عصر هامون، شیرزاد کمالی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه سطح زیر کشت گلخانه ای شهرستان تا پایان سال 94 سی هکتار بوده است، اذعان داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی، از ابتدای سال 1395تا کنون، سطح زیر کشت گلخانه ای حدود هفت هکتار با پیشرفت فیزیکی 30 درصد تا 100 درصد افزایش داشته است.
وی در ادامه بیان کرد: افزایش سطح زیر کشت گلخانه ای در سطح شهرستان گام مهمی در راستای اشتغال زایی و افزایش تولید سرانه محصولات زراعی شهرستان در جهت تأمین نیاز مصرفی شهرستان و شهرستان های مجاور خواهد بود.
رئیس جهاد کشاورزی سراوان گفت: در سال جاری علاوه بر کاشت خیار گلخانه ای، محصولاتی مانند کدو، بادمجان، گوجه فرنگی و انواع فلفل به تولیدات گلخانه ای سطح شهرستان اضافه شده است  این امر خود گامی موثر در راستای جلوگیری از تک کشتی و تنوع کشت محصولات کشاورزی محسوب می شود.
کمالی افزود: بالای  نود درصد از گلخانه ها در بخش جالق و بخشی از آنها در بخش مرکزی قرار دارد.
وی با توجه به اینکه مهم ترین  مسأله در بخش کشاورزی استفاده بهینه از آب است، خاطر نشان کرد: از زمانیکه سیستم های آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان اجرا شده است، از سیستم آبیاری قطره ای استفاده می کنیم.
رئیس جهاد کشاورزی سراوان با بیان اینکه محدودیتی برای واگذاری اراضی در سطح شهرستان وجود ندارد، مشکل اصلی در این بخش را صدور مجوز آب از سوی سازمان امور آب استان عنوان کرد که طبق دستورالعمل صادره تا پایان سال 1395فعلا مجوز آب صادر نخواهد شد.
کمالی در پایان تولید محصولات گلخانه را نسبت به محصولات تولید شده در فضای باز را 10 برابر عنوان کرد و اظهار داشت: در زمینه احداث گلخانه تخصیص تسهیلات یکی از مهم ترین الویت های سازمان جهاد کشاورزی است.
 
انتهای پیام/1319
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۸۹۹۸
مرجع : شستون


ارسال