شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
جنوب شرقی ترین نقطه کشور با کمبود متخصص و جراح مواجه است و شنیده می شود که برخی از مردم سراوان برای معالجه بیماری های خود به کشور های همسایه از جمله پاکستان مراجعه می کنند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، شرقی ترین نقطه کشور با کمبود متخصص و جراح مواجه است و شنیده می شود که برخی از مردم سراوان برای معالجه بیماری های خود به شهر ها و کشور های همسایه از جمله پاکستان مراجعه می کنند.
 
یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با خبرنگار شستون با بیان اینکه سراوان کمبود متخصص دارد، گفت: ما برای درمان بیماری های خود به شهرهای دور دست سفر می کنیم.
وی با اشاره به اینکه مردم سراوان هزینه های سنگینی را در این سفرها صرف می کنند، افزود: هجمه عظیمی از مردم در بیمارستان رازی سراوان هستند.
این شهروند با بیان اینکه در برخی مواقع موفق به دریافت ویزیت نمی شود، تصریح کرد: خواسته من از مسئولین این است که کادر پزشک متخصص را در سراوان تکمیل کنند.
لازم به ذکر است محمد باسط درازهی نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان در شورای اسلامی در یکی از جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان در خصوص مشکلات درمانی گفت: برای دولت تدبیر و امید که بیشترین رای را از شهرستان سراوان کسب کرده، شایسته نیست که نیمی از جمعیت بخش بم پشت سراوان برای درمان به پاکستان سفر می کنند.

رضا رضازاده مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان در گفت و گو با خبرنگار شستون با بیان اینکه در حال حاضر با کمبود دو نفر متخصص در شهرستان سراوان روبرو هستیم، گفت: اکثر متخصصین در شهرستان سراوان حضور دارند.
وی در پایان با بیان اینکه بزودی جراح مغز و اعصاب، اطفال و متخصصین دیگری به کادر پزشکی اضافه خواهند شد، بیان داشت: در آبان ماه کمبود متخصص جبران خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۱۷۹
مرجع : شستون


ارسال