دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
خطیب نماز جمعه سراوان در جمع نماز گزاران با اشاره به اینکه مقوله کتاب مسأله بسیار مهمی است گفت: مطالعه کتاب گویای فرهنگ و تمدن یک جامعه است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، نماز جمعه 21 آبان ماه سال جاری در شهرستان سراوان به امامت حجت الاسلام و المسلمین دهقان امام جمعه شهرستان در مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) سراوان اقامه شد.
حجت الاسلام و المسلمین دهقان امام جمعه سراوان در جمع نمازگزاران جمعه گفت: واژه استکبار از کبر گرفته شده و به معنای برتری خواهی، امتناع ورزیدن از پذیرش حق از روی عناد و تکبر است.
وی عدم تمکین و تواضع در برابر قوانین الهی را از بدترین اقسام استکبار از منظر قرآن کریم برشمرد و ادامه داد: استکبار و خوی استکباری از زمان های دور در جامعه شکل گرفته است.
امام جمعه سراوان خاطر نشان کرد: ثروت و قدرت از جمله عواملی است که موجب شده است افراد و حکومت ها در جهان روحیه استکبار ستیزی نسبت به دیگر حکومت ها و مردم داشته باشند که در طول تاریخ شاهد بودیم کشور های مستکبر در تلاش بوده اند که کشورهای مستضعف را تحت یوغ خود قرار دهند.
حجت الاسلام و المسلمین دهقان در خصوص روز کتاب بیان داشت: مقوله کتاب خواندن بسیار مهم است زیرا گویای تمدن و فرهنگ یک جامعه و کشور است و هرچه قدر مردم جامعه بیشتر به مهم توجه کنند فرهنگ مداری و تمدن برجسته تر خواهد شد.
وی تصریح کرد: مطالعه موجب روشنگری، اخلاق مناسبت تر و شکوفایی بیشتر در جامعه خواهد شد و پدر و مادر در سوق دادن فرزندان به سمت کتاب و مطالعه نقش مهمی را ایفا می کنند.
امام جمعه سراوان با اشاره به اینکه در انتخابات آمریکا بر اساس دموکراسی نبوده است، گفت: مردم آمریکا به ناچار به این نتیجه رسیدند که از میان بد و بدتر یک گزینه را انتخاب کنند که از رئیس جمهور جدید آمریکا انتظار می رود که در عرصه جهانی برای مفید واقع شدن به قوانین الهی و بین المللی ارزش قائل شود.
حجت الاسلام و المسلمین دهقان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بر اساس نه شرقی و نه غربی، و بر اساس استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی شکل گرفته است، افزود: آمریکا خیانت و خباثت های فراوانی را علیه ملت ایران انجام داده است که مردم ما توانسته اند این بحران ها را با توکل بر خدا، قرآن، سیره و سنت پیامبر اکرم(س) و  ائمه اطهار (ع) و با اتکا به فرامین و رهنمود های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پشت سر بگذارند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۷۲۱
مرجع : شستون


ارسال