سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۶
فرماندار زهک خبر داد؛
مهار ریزگردها انتظار مردم از دولت/ 50 درصد واحدهای صنعتی زهک تعطیل یا نیمه تعطیل هستند
 
فرماندار زهک با بیان اینکه 50درصد واحدهای صنعتی این شهرستان تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند گفت: در حال حاضر از 36واحد صنعتی حدود 18 واحد تعطیل با نیمه تعطیل هستند.
جمشید رخشانی نسب در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون افزود: مهمترین مشکل این واحدهای نیمه تعطیل یا تعطیل، کمبود نقدینگی است که از جمله آنها می توان به کارخانه شیر سیوستان، کارخانه پودر، پلاستیک سازی و تولید آبمیوه اشاره کرد که نقش مهمی در جهت توسعه شاخص های اقتصادی شهرستان ایفا می کنند.
وی در ادامه با اشاره به دیگر چالش ها و نیازمندیهای موجود در راستای توسعه زهک ادامه داد: کمبود اعتبارات ملی و استانی و قانون متوازن توسعه مناطق محروم در راستای تکمیل و تسریع در اتمام پروژه های مهم این شهرستان از قبیل طرح فاضلاب شهر زهک، پل دوم شهرستان،جاده ترانزیت و ...از جمله این چالشها است.
فرماندار زهک تصریح کرد: با توجه به تبیین سال 1396از سوی استاندار به عنوان سال گردشگری و نظر به اینکه زهک به عنوان دومین شهرستان گردشگری استان انتخاب شده است، نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه و خاص برای توسعه و تجهیز اماکن باستانی، تاریخی و گردشگری از جمله در روستای قلعه نو و دهانه غلامان می باشد.
وی بیان کرد: حرکت ریزگردها و مشکلات ناشی از آن و تاثیرات منفی بر اشتغال، کشاورزی و غیره، نیازمند توجه بیشتر به این امر از قبیل حذف یا کاهش مالیات ها، کاهش تعرفه برق و غیره می باشد.
رخشانی نسب در ادامه با بیان اینکه رسیدن گاز به این منطقه به عنوان اساس و پایه توسعه می تواند باعث تشویق و سرمایه گذاری شود، در خصوص انتظارات مردم زهک از دولت تدبیر و امید نیز گفت: توسعه بازارچه مرزی در راستای توسعه و بهبود فضای کسب و کار، مقابله با حرکت ریزگردها و احیاء دریاچه هامون، تزریق نقدینگی و فعال کردن واحدهای صنعتی تعطیل شده، کاهش تعرفه آب و برق و کاهش مالیات ها با توجه به شرایط اقلیمی منطقه با هدف ماندگاری جمعیت و تشویق سرمایه گذاران، ایجاد منطقه آزاد تجاری، ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان بومی منطقه از جمله انتظارات مردم منطقه از مسئولان دولت می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۷۸۲


ارسال