سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با شستون:
ایمن نبودن ۳۰ درصد مدارس کشور/ کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی در سراوان
 
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:30 درصد ازمدارس کشور از لحاظ ساخت ایمن نیستند.
به گزارش عصر هامون، زرافشان معاون وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز آموزش مجازی سراوان در گفت و گو با شستون در خصوص مدارس کپری اذعان داشت: 30 درصد از مدارس آموزش و پرورش به لحاظ ساخت ایمن نیستند که شامل مدارس خشت و گلی و مدارس کپری می شود.
وی در ادامه ساخت و باز سازی مدارس غیر ایمن را از برنامه های آموزش و پرورش عنوان کرد و ادامه داد: 600 میلیارد تومان بودجه عمرانی در حوزه آموزش و پرورش  مخصوص استان سیستان و بلوچستان تصویب شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان بیشترین مدارس کپری را در کشور دارند، خاطر نشان کرد: طبق بررسی های انجام شده از سوی اداره نوسازی کرمان مشخص شده است دانش آموزان به دلیل عدم تبادل هوا و گرم شدن کلاس های درس، نمی توانند سرکلاس حاضر شوند که برای مدارس کپری زیرساخت را تا حدود 90 سانت با مصالح  و سقف را به صورت کپری برای تبادل هوا طراحی کرده اند که دانش آموزان بتوانند در این مدارس حاضر شوند.
زرافشان با توجه به بازدیدی که دو ماه قبل از سراوان داشته است اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل عمده در دوره ابتدایی آموزش و پرورش این شهرستان است زیرا با رشد فزاینده جمعیت در این دوره روبه رو هستیم که باید با مسائل زیر ساختی این معضل حل شود.
وی افزود: از لحاظ فضای آموزشی کامل و تأمین نیروی انسانی در این شهرستان دچار مشکل هستیم.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۹۵۷
مرجع : شستون


ارسال