چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
برگزاری آیین ترحیم و بزرگداشت آیت الله رفسنجانی در سراوان
 
صبح امروز آیین ترحیم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سراوان برگزار شد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، این مراسم در ساعت ۹:۳۰صبح امروز با حضور امامان جمعه و جماعت اهل تشیع و اهل تسنن، رئیس دادگستری شهرستان، علما،ریش سفیدان، سران طوایف، مسئولین ادارجات، دانشجویان و اقشار مختلف مردم شیعه و سنی در مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) شهرستان سراوان برگزار شد.
سراوانی ها با قرائت آیات نورانی قرآن کریم و همچنین ذکر فاتحه یاد و خاطره آیت الله رفسنجانی را گرامی داشتند.
مولوی ارباب امام جمعه موقت اهل سنت سراوان در حاشیه آیین آیین ترحیم و بزرگداشت آیت الله رفسنجانی گفت: آیت الله رفسنجانی در تمامی مراحل شکل گیری انقلاب همراه و یار دیرین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران بود.
وی آگاهی به مسایل روز دنیا، آگاهی به مسائل مملکت داری را از خصوصیت آیت الله رفسنجانی برشمرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی را آیت الله رفسنجانی در کشور پایه گذاری کرد.
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا دهقان امام جمعه شهرستان سراوان هم در این مراسم گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی تا لحظات آخر عمر در راستای انقلاب و اسلام همراه و همگام امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بود.
وی از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از مفسران قرآن کریم یاد کرد و ادامه داد: در آیات نورانی قرآن را با روشی نو و ابداعی موضوع بندی و تفسیر کرد.
امام جمعه سراوان خاطر نشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره به دنبال نوع آوری و راهکارهای جدید در اداره کشور و مملکت داری در زمان ریاست جمهوری بود و هیچ گاه خود را از دوستی با با امام راحل، مقام معظم رهبری و انقلاب جدا ندانسته است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۲۷۴
مرجع : شستون


ارسال