شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
گزارشی از سریال ادامه دار فیش های برق در سراوان ؛
صدور قبض برق خانگی که‌ تعجب شهروند سراوانی را به دنبال داشت/مدیر شبکه برق سراوان: معترضین جهت بررسی مشکلات به شرکت برق مراجعه کنند
 
صدور قبوض برق که در شهرستان سراوان به یک معضل اساسی تبدیل شده است این بار با صدورهزینه چندین دوره در یک قبض تعجب شهروند سراوانی را به دنبال داشت.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، مدتهاست که شهروندان سراوانی با معضل قبوض نجومی  برق دست و پنجه نرم می کنند و اعتراضات مردم را به دنبال داشته است تا جاییکه که امامان جماعت و جمعه در خطبه های نماز جمعه نسبت به این مقوله واکنش نشان داده اند.
همچنین در سفر اخیر وزیر کشور به شهرستان سراوان تمامی مسیولین سراوان اعم از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امامان جمعه اهل تشیع و اهل تسنن اعتراضات خود را به وزیر کشور منتقل کردند و وی قول پیگیری این موضوع را داد، اما همچنین صدور فیش های نجومی در شهرستان سراوان به قوت خود باقی است.
 
 
صدور فیش برق مصرفی چندین دوره در یک قبض
 
یکی از شهروندان معترض سراوانی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: طبق فیش هایی که از سوی شرکت برق شهرستان صادر شده است، وی هزینه را تا آذر ماه پرداخت کرده است.
وی گفت: موضوعی که تعجبش را برانگیخته است صدور فیش از شهریور ماه تا دوم دی ماه است.
این شهروند ضمن گلایه مندی از وضعیت صدور قبوض برق در سراوان، خاطر نشان کرد:  به شرکت برق مراجعه کرده است و به وی گفته اند که باید هزینه را پرداخت کند زیرا سیستم قبض را صادر کرده است.
وی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که‌ پس از مراجعه دوباره در پی اعتراض خود به شرکت برق، مسیولین این سازمان فیش جداگانه ای را به وی تحویل دادند که هزینه این قبض را هم‌باید پرداخت کند.
 
 
مشترکین جهت پیگیری با ارائه مستندات به شرکت برق مراجعه کنند
 
محمد رفیع شجاعی مدیر شبکه برق سراوان در گفت و گو با خبرنگار شستون اذعان داشت:هزینه برق مصرفی و تعرفه برق مصوب هیئت دولت است و اداره برق صرفا مجری این فرآیند است.
 
وی همچنین به دیر پرداخت کردن قبوض توسط مشترکین اشاره کرد و ادامه داد: بعضی از افراد گاها قبوض برق را اشتباه به حساب های دیگر پرداخت می کنند که پس از مراجعه به شرکت برق متوجه این موضوع می شوند و یا به علت عدم پرداخت به موقع در فیش ماه بعد مبلغ قابل پرداخت با هزینه ماه قبل تجمع و صدور می شود.
مدیر شبکه برق سراوان اذعان داشت: فرد معترض همراه با فیش های صادر شده و مستندات پرداخت قبوض جهت بررسی به اداره برق مراجعه کند تا موارد را با اطلاعات داخل سیستم تطبیق دهند.
شجاعی با بیان اینکه در این فصل از سال تعرفه در تمام مناطق استان تفاوتی ندارد، گفت: لازم است مشترکین، الگوهای مصرف برق را رعایت کنند و نهایت دقت را در استفاده و به کار بردن لوازم برقی در ساعات اوج مصرف را داشته باشند.
وی افزود: استفاده از لوازم برقی در مصرف علل الخصوص آبگرمکن های برقی و بخاری هایش برقی پرهیز کنند زیرا مصرف خانوار آنها افزایش می‌یابد و باید هزینه گزافی را پرداخت کنند.
مدیر شبکه برق همچنین در پایان خاطر نشان کرد: چنانچه اعتراضی در خصوص قبوض برق وجود داشته باشد، می بایست هر مشترک را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد که پرسنل این اداره آمادگی بررسی به اعتراضات در این خصوص را دارند.
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۴۹۹
مرجع : شستون


ارسال