شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱
فعالیتی کوچک با سود دهی بالا
رونق کسب و کار با اقتصاد مقاومتی/ درآمد 25 میلیونی از پرورش مرغ و بلدرچین
 
یک کار آفرین بلوچ سیب و سورانی گفت: با کار پرورش مرغ بومی و بلدرچین سالانه 24میلیون تومان درآمد دارم.
به گزارش عصرهامون، بزرگترین بهره‌برداران از بازارهای جهان، افرادی بوده‌اند که نیازهای مشتریان را دقیق‌تر شناسایی کرده‌اند. افزایش بی‌اعتمادی مشتریان به بازار مواد غذایی، می‌تواند یک فرصت طلایی برای تولیدکنندگان محصولات ارگانیک یا طبیعی تلقی شود.
به‌عنوان مثال استفاده از آنتی‌بیوتیک و مواد شیمیایی و دارویی در برخی واحدهای صنعتی و بزرگ مرغداری باعث شده است که مشتریان اعتماد خود را به این دسته از محصولات از دست بدهند و غذاهای ارگانیک یا در اصطلاح بازار ایران «محصولات محلی» مشتریان زیادی را به خود جذب کند.
در هر حال این مرغ بومی یا همان مرغ‌های‌محلی ایران، نوعی نژاد بسیار مقاوم به‌شمار می‌آیند. آنها در مقابل بیماری‌ها، گرما و سرما تحمل بالایی دارند و این مزیت باعث می‌شود که ایجاد یک واحد تولیدی مرغ‌بومی نه‌تنها هزینه‌هایتان را کاهش می‌دهد بلکه شما را با ضرر و زیان کمتری ناشی از تلفات هم مواجه می‌کند. 
پرورش مرغ بومی به دلیل برخورداری از ویژگی هایی که به آن اشاره شد، جزو عرصه های تولیدی است که در چارچوب اقتصاد مقاومتی با هدف تولید محصول ارگانیک و اشتغالزایی مورد حمایت قرار گرفته است.
این موضوع می‌تواند برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، درآمد سرشاری را رقم بزند. «پرورش مرغ بومی» یکی از مطلوب‌ترین این گزینه‌هاست. مطلوب از آن جهت که پرورش مرغ‌بومی در سطح صنعتی و مرغداری‌های بزرگ توجیه اقتصادی ندارد و در نتیجه تولیدکنندگان باتجربه و بزرگ قادر به رقابت با بازار کوچک شما نیستند.
مهرداد پاهنگ در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: با 30میلیون پول آورده و 10میلیون تسهیلات قرض الحسنه 4درصد که از بسیج سازندگی دریافت کرده ام، توانستم دوسالن پرورش مرغ و بلدرچین را در روستای صید از توابع شهرستان سیب و سوران احداث کنم و در هر دوره 5هزار جوجه را به سالن ها جهت پرورش انتقال دهم.
وی با بیان اینکه در زمینه بازار فروش مشکلی ندارد، افزود: سوخت بزرگترین مشکل ما در زمینه پرورش مرغ بومی و بلدرچین است و مسئولان مربوطه همکاری مناسبی در این خصوص ندارند و این موضوع باعث تلفات زیادی در بین مرغ ها و بلدرچین درحال پرورش می شوند.
این کارآفرین 26ساله با بیان اینکه با راه اندازی این دو سالن 2نفر نیز به صورت موقت به اشتغال مشغول شده اند، اظهار کرد: جوانان با بهره گیری از تسهیلات قرض الحسنه بسیج سازندگی می توانند با ورود به عرصه طرح های اقتصاد مقاومتی، برای خود اشتغال و برای معیشت خانواده خود را تضمین کنند.
وی با بیان اینکه سالانه سه دوره پرورش در سالن ها دارد، خاطر نشان کرد: این کار با توجه به اینکه کار دولتی کم است، بهترین راه برای تامین مخارج به حساب می آید و با راه اندازی این کار توانستم چندین نفر دیگر را تشویق به اجرای طرح های اشتغال زایی در این روستا کنم که به زودی شاهد افتتاح و راه اندازی این طرح ها خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۵۶۳


ارسال