شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک کارآفرین نیمروزی گفت: کار آفرینان نیازمند حمایت و توجه مسئولان برای گسترش فعالیت ها و تسهیل در امور کاریشان هستند.
به گزارش عصرهامون، در گوشه و کنار جهان، زنان هر روز نقش بزرگ تری در اقتصاد کشور خود ایفا می کنند و در جوامعی مانند جامعه ما دولت ها لزوم فعالیت اقتصادی زنان را به دلیل زیاد بودن جمعیت درک کرده و می دانند محروم شدن اقتصاد از توانایی های این قشر ضررهای فراوانی در پی خواهد داشت و لذا کارآفرینی یکی از حوزه‌هایی است که امروزه توجه زیادی به آن می‌شود و به‌خصوص کارآفرینی زنان و خوداشتغالی آنها بحثی است که راجع به آن زیاد سخن گفته می‌شود.
 در این میان، زنانی هستند که به جای انجام کارهای روزمره و آرزوی استخدام در ارگان های دولتی، خودشان دست به کار شده‌ و کسب‌ و کاری راه‌ انداخته‌اند که هم خودشان از آن منتفع شده و هم زمینه کسب درآمد افراد دیگر را فراهم کرده‌اند.

حوا کوهکن یکی از این بانوان کارآفرین که در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون اظهار کرد: آموزشهای صنایع دستی با محوریت چرم را در دوره های مجاز دستگاه های دولتی گذرانده ام و هم اکنون به صورت سفارشات خانگی با همکاری سه نفر درگی از اعضای خانواده ام به فعالیت مشغولم و ماهانه بین 500تایک میلیون تومان درآمد دارم.

این کارآفرین 30ساله که ساکن روستای لورگ باغ است، بزرگترین مشکل کاری خود را نبود بازار فروش و یا نمایگشگاه دائمی صنایع دستی برای فروش
محصولات تولیدی خود عنوان کرد و گفت: با همکاری و مشاوره بسیج سازندگی در حال پیگیری دریافت 15میلیون تومان تسهیلات برای ایجاد کارگاه فعالیت عرصه چرم در منطقه هستم که این کار باعث ایجاد اشتغال مستفیم و غیر مستقیم برای جوانان می شود.

وی ادامه داد: جوانان می توانند با بهره گیری از تسهیلات بسیج سازندگی، و آموزش های فنی و حرفه ای و دیگر دستگاه ها، باعث اشتغال زایی چندین نفر شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۶۴۹


ارسال