سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
علمای اهل سنت شهرستان سراوان تحول در آبادانی شهرستان و تحصیل در رشته علوم دینی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در این منطقه عنوان کردند.
به گزارش عصر هامون، مولوی ملازهی امام جمعه موقت اهل سنت هیدوچ در گفت و گو با شستون اذعان داشت: ملت شهید پرور ایران با پیروی از امام خمینی (ره) مقابل ستمگری ها و ظلم های رژیم طاغوت شاهنشاهی ایستادند و موجب برچیدن رژیم پهلوی شدند و انقلاب اسلامی را در جامعه حاکم کردند.
وی با بیان اینکه در قبل از انقلاب راه های مناسب، مدرسه، برق، آب، مساجد به صورت اندک در جامعه وجود داشت، خاطر نشان کرد: بعد از انقلاب اسلامی تحولی عظیم در تمامی حوزه ها رخ داد و این پیشرفت ها و عظمت جمهوری اسلامی ایران را، مدیون شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی ایران دانست.
امام جمعه موقت اهل سنت هیدوچ وجود و گسترش مساجد در جامعه را از دستاورد های مهم و بزرگ انقلاب اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: اگر امروز مدارس دینی، حوزه های علمیه و برپایی نماز های جمعه گسترش و به جایگاه برتر در جامعه دست یافته است از برکات انقلاب اسلامی است که‌ در سال ۵۷ به هدایت های امام شهدا شکل گرفته است و وظیفه ملت است که به‌ پاس احترام و قدر دانی از شهدا و امام راحل درخت انقلاب را تنومند و به  آیندگان منتقل کنند.
مولوی عبدالوهاب حسین بر مدیر حوزه علمیه تعلیم القرآن اهل سنت هوشک در گفت و گو با شستون با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران که در سال ۵۷ به پیروزی رسید، اظهار داشت: مشکلات و معضلاتی در بطن جوامع در حوزه راه و شهرسازی، کشاورزی، فرهنگی و تحصیل وجود داشت که با پیروزی انقلاب ترمیم صورت گرفت.
وی عمده ترین معضل در رژیم ستمشاهی را تحصیل در حوزه علوم دینی در شهرستان سراوان برشمرد و ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با دایر شدن مدارس، دختران و پسران مشغول به تحصیل در حوزه های علیمه و رشته های علوم دینی شدند این امر که مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران است را می توان جزو رموز موفق انقلاب در استمرار و مستحکم شدن ریشه درخت تنومند انقلاب بیان کرد.
مدیر حوزه علمیه تعلیم القرآن اهل سنت هوشک، خاطر نشان کرد: به برکت انقلاب که بخش کشاورزی دارای ضعف بود، با مشارکت دولت توانستند بخش عظیمی از زمین های بایر در منطقه سراوان را آباد کنند.
مولوی حسین بر همچنین تحول در سطوح فرهنگی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: معضل جاده و راه های خاکی که در قبل از انقلاب در شهرستان وجود داشت به برکت انقلاب این مشکلات هم رفع شده است و خدمات انقلاب اسلامی ایران به شهرستان سراوان فراوان بوده است.
 
 
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۸۷۳
مرجع : شستون


ارسال