شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴
در پی بارش سیل آسا در افغانستان؛
احتمال ورود رواناب در حجم زیاد به سیستان/ تشکیل اضطراری جلسه ستاد مدیریت بحران استان در زهک
 
فرماندار زهک گفت: با توجه به پیش بینی بارش 30تا80میلیمتر در چندروز آینده در بالادست رودخانه هیرمند در کشور افغانستان، پیش بینی می شود حجم قابل توجهی رواناب و آب دشتمال به سمت سیستان روانه شود.
جمشید رخشانی نسب در گفت و گو با خبرنگارحوادث  عصر هامون افزود: براین اساس فردا جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران استان در شهرستان زهک برگزار می شود تا از به وقوع پیوستن مشکلات احتمالی ورود این سیلاب به سیستان جلوگیری شود و دستگاه های عضو این ستاد نیز آمادگی کامل برای حضور و فعالیت در حوادث احتمالی را داشته و پیشگیری لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: آب دشتمالی که هم اکنون نیز در حال ورود به خاک کشور است باعث خوشحالی کشاورزان و دامداران و مردم منطقه سیستان شده است و آباد بودن سال آینده را نوید می دهد.
فرماندار زهک خاطر نشان کرد: در این سیلاب نیز اعضای ستاد مدیریت بحران به حالت آماده باش بوده اند که خوشبختانه خسارت و تخریب خاصی را تاکنون نداشته ایم.
شایان ذکر است سالانه و درصورت بروز بارش در بالادست رودخانه هیرمند با توجه به عدم توان مهار این آب ها از سوی کشور افغانستان مقداری آب دشتمال به سمت سیستان روانه می شود که این حجم آب غیر از حق آبه ای می باشد که افغانستان باید به ایران بدهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۲۳۳


ارسال