سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۳
در گفت و گو با عصرهامون مطرح شد:
4 هزار مدرسه در سیستان و بلوچستان نیازمند ترمیم/ دانش آموزان به مدارس استاندارد منتقل می شوند
 
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اتمام جشنواره های خیرین مدرسه ساز شهرستانی، نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان در 19اسفندماه جاری برگزار خواهد شد که جمع بندی دستاوردهای جشنواره های شهرستانی و فرا استانی را خواهیم داشت.
علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون افزود: در هرکدام از جشنواره های شهرستانی به طور میانگین 2تا3مدرسه چند کلاسه مورد تعهد خیرین قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان کم برخورددار ترین منطقه کشور به‌ لحاظ سرانه فضای آموزشی می باشد، به‌گونه‌ای که متوسط سرانه این استان 3.25 مترمربع بوده در حالی که میانگین کشوری 5.15 مترمربع به‌ازای هر دانش‌آموز است.
راشکی ادامه داد: بیش از 6هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان وجود دارد که از این تعداد 4هزار مدرسه نیازمند بهسازی و ترمیم و هزار مدرسه نیز نیازمند تخریب و بازسازی کامل است.
وی در خصوص مدارس کپری نیز گفت: تعداد مدارس کپری طی چند سال گذشته شناسایی و انتقال دانش آموزان در مدارس استاندارد در دستور کار این اداره کل قرار گرفت اما با توجه به اینکه اولویت سازمان آموزش و پرورش بازگرداندن بیش از 90هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل بر سر کلاسهای درس است، بی شک با توجه به نیاز به فضای آموزشی، تعداد مدارس کپری و خشت و گلی افزایش پیدا کرده و در این راستا آخرین آمار را از آموزش و پرورش درخواست کرده ایم و منتظر پاسخ این اداره کل می باشیم.
وی خاطر نشان کرد: رویکرد جدید سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، پایان دادن پروژه های نیمه تمام واجرای کامل پروژه ها توسط خیرین است.
این مقام مسئول در پایان گفت: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و نهادهای تابعه و انجمن خیرین مدرسه ساز استان آماده همکاری با خیرین مدرسه ساز می باشد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۵۰۳


ارسال