سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۶
در سایه بی تدبیری مسئولین رخ داد؛
حمل غیر بهداشتی گوشت در شهرستان سراوان+ تصویر
 
در حالی که نظارت بر بازار شب عید از اوایل اسفند آغاز شده است که‌ یکی از مراکز فروش گوشت قرمز اقدام به حمل غیر بهداشتی گوشت در سراوان کرده است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون؛ موضوع مهمی که چند روز گذشته در شهرستان سراوان دیده شده است که‌ تهدید جدی برای سلامت شهروندان است و از چشم مسیولین و بازرسین نظارتی باتوجه به اینکه نظارت بر بازار شب عید از اوایل اسفند آغاز شده دور مانده است، حمل غیر بهداشتی گوشت قرمز با خودرو های شخصی می باشد.
چند روز گذشته در یک اقدامی خطرناک یکی از مراکز  فروش گوشت قرمز در سراوان، گوشت را در داخل صندوق عقب خودرو سواری تا مرکز فروش حمل کرده است که‌ سلامت شهروندان را با خطر جدی روبه رو می کند زیرا در مسیر حمل از مراکز فرآورده های دامی تا قصابی ها گوشت با گرد و خاک و میکروب های موجود تماس داشته و آلوده می شود.
حتی دیده شده است که‌ یکی دیگر از قصابی ها لاشه های گوشت را با وانت حمل می کند.
حمید درازهی رئیس شبکه دامپزشکی  شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون اذعان داشت:  هر صبح کارشناس دامپزشکی در کشتارگاه حضور دارد و نظارت های لازم را انجام می دهد.
وی افزود: پس از درج شدن مهر سلامت بر روی لاشه گوشت، گوشت ها با خودرو های یخچال دار حمل گوشت به قصابی ها و مراکز فروش فرآورده های دامی خام توزیع می شود.
رئیس دامپزشکی شهرستان سراوان گفت:  قصابی ها حق فروش گوشتی که در منزل کشتار می شود را در مراکز توزیع و فروش گوشت ندارند.
درازهی به شهروندان توصیه کرد از خرید گوشتی که مهمور به مهر دامپزشکی نیست خود داری کنند.
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۵۵۹
مرجع : شستون


ارسال