يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
گفت و گوی عصرهامون با کار آفرین 29 ساله:
اشتغال زایی کار آفرین خاشی برای زنان معتاد/ اجناس چینی بازار سوزن دوزی محلی را کساد کرد
 
کار آفرین نمونه خاشی با بیان اینکه تا کنون برای 4 نفر از زنان معتاد اشتغال زایی کرده ام، گفت: اجناس بی کیفیت چینی و حضور دلالان سبب شده تا اجناس خود را زیر قیمت بازار فروش برسانیم.
آمنه درخشان  در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی عصرهامون افزود: در زمان کودکی پدر و مادرم را ازدست دادم و پدر بزرگم سرپرستی من را قبول کرد، در آن زمان به دلیل کمک به خانواده و تامین معیشت خود، به سوزن دوزی روی آوردم و از سن هشت سالگی شروع به کار سوزن دوزی کردم.
وی ادامه داد: در سن 14 سالگی ازدواج کردم و ثمره ازدواجم چهار فرزند شامل دو دختر و دو پسر می باشد.
این کار آفرین نمونه اظهار کرد: با وجود مشکلات فراوان توانستم هنر سوزن دوزی را یادگرفته و به دیگران نیز یاد دهم و در نمایشگاه هایی که نیز برپا می شود شرکت کنم.
درخشان خاطر نشان کرد: پارچه و مواد اولیه مورد نیاز سورن دوزی و اینه کاری ام را از شهرستان های چابهار و ایرانشهر که ارزانتر است تهیه می کنم
این کارآفرین 29ساله ادامه داد: 4نفر را از زنان معتاد را آموزش دادم تا برای پول دست نیاز دراز نکنند و به صورت گروهی به این کار بپردازند.
وی ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نه چندان دور البته با حمایت مسئولین بتوانیم کارگاه سوزن دوزی برپا کنیم و زنان معتاد را به کارگیری کنیم تا بتوانیم خیلی از خانواده ها را از خطر ابتلا به اعتیاد نجات بخشیم.
 
 
وی در خصوص بازار فروش محصولاتش نیز گفت: متاسفانه اجناس چینی از تولیدات با کیفیت ما بیشتر خریدار دارد و اجناس ما را به صورت دلالی به قیمت بسیار پایین و حتی زیر قیمت مواد مصرفی ،متقاضی خرید هستند و بر این اساس در زمینه بازار فروش به مشکلات زیادی برخورد کرده ایم.
این کارآفرین بیان کرد: بسیج سازندگی همکاری بسیار مناسب و خوبی با ما دارد و جا دارد از مسئولان این نهاد تقدیر کنم.
 
وی تاکید کرد: افراد جویای کار می توانند با بهره گیری از صنایع دستی و فعالیت های گذشتگان خود، معیشت خانواده را تامین کنند و در این راستا باید به زمینه های مورد علاقه خود وارد شوند و به درآمد زایی بپردازند.
درخشان در پایان خواستار توجه بیشتر به کارآفرینان شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۶۸۹


ارسال