يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
در آمد بالای فروش شتر مرغ در کشور/ جوجه یک ماهه 280 هزار تومان
 
مسئول بسیج سازندگی ایرانشهر گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده، ایرانشهر در آینده بسیار نزدیک به قطب پرورش و مولد شتر مرغ در جنوب سیستان و بلوچستان تبدیل خواهد شد.
محسن مالکی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی عصرهامون افزود:در قسمتی از فضای ناحیه بسیج شهرستان با دادن تسهیلات به یک بسیجی و ایجاد فضای مناسب، با پیگیری بسیج سازندگی 5راس شامل 3ماده و 2نر خریداری و به ایرانشهر انتقال داده ایم، به زودی دستگاه جوجه کشی نیز خریداری خواهد شد تا با پرورش و جوجه کشی از شترمرغ ها، به زودی این شهرستان مولد و تولید کننده شترمرغ در جنوب استان شود.
وی ادامه داد: فروش شترمرغ سود بسیار خوبی دارد به طوری که هم اکنون جوجه یک ماهه 280هزار تومان، جوجه دوماهه360هزار تومان و یک شترمرغ بالغ با وزن 100کیلوگرم نیز بیش از یک میلیون و 200هزار تومان به فروش می رسد که این قیمت با برآورد هزینه ها، بیش از 500هزار تومان سود را برای فروش تنها گوشت شتر مرغ نشان می دهد و این درحالی است که تمامی اجزای شتر مرغ دارای ارزش بوده و قیمت های متفاوتی دارد.
 

 
مسئول بسیج سازندگی ایرانشهر با اشاره به اینکه 3بسیجی دیگر نیز درحال دریافت تسهیلات برای پرورش و پرواربندی شتر مرغ می باشند، خاطر نشان کرد: این افراد نیز به زودی 145راس شتر مرغ را برای پرورش به ایرانشهر منتقل خواهند کرد و به فعالیت در این عرصه اقتصاد مقاومتی خواهند پرداخت.
مالکی با اشاره به بیکاری جوانان، تاکید کرد: بسیج سازندگی آمادگی مشاوره، راهنمایی، مشارکت، آموزش و ارائه تسهیلات به علاقمندان به عرصه های اقتصاد مقاومتی است و جوانان و افراد جویای کار می توانند با ورود به این عرصه علاوه بر تامین معیشت خود، برای چندین نفر دیگر نیز اشتغال پایدار ایجاد کنند.
انتهای پیام/  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۷۵۱


ارسال