رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل خبر داد:

آغاز به کار ستاد خدمات نوروزی در زابل/ سنت های قدیمی سیستان ثبت ملی می شوند

26 اسفند 1395 ساعت 8:24

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل گفت: ستاد خدمات سفر با محوریت جمعیت هلال احمر این شهرستان و عضویت تمامی دستگاه های فعال در ایام نوروز آغاز به کار کرد.


رضا کیخواه آریا در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون، با بیان اینکه این ستاد برنامه ریزی هرچه بهتر برای ارائه خدمات به مسافران را در دستور کار دارد، افزود: مانور موتوری نیز به جهت اعلام آمادگی دستگاه ها روز گذشته در سطح شهر برگزار شد.
وی ادامه داد: در طی نوروز برنامه های مختلفی به مثل برپایی جشن ها و مراسمات جٌنگ و شادی در نقاط مختلف شهرستان اجرا خواهد شد.
رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی زابل خاطر نشان کرد: موزه مردم شناسی و موزه شهرسوخته این منطقه نیز در این ایام فعال بوده و افراد با تهیه بلیط می توانند از موزه ها بازدید کنند.
کیخواه آریا در خصوص آداب و سنت های منطقه سیستان در ایام نوروز، خاطر نشان کرد: این آداب و سنت ها به دلیل ماندگارتر شدن، باید در فهرست آثار معنوی کشور ثبت شود که اقدامات لازم در این خصوص در حال انجام است.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 92855

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/92855/آغاز-کار-ستاد-خدمات-نوروزی-زابل-سنت-های-قدیمی-سیستان-ثبت-ملی-می-شوند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/