سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۴
مسئول دهان و دندان شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان:
خلاء حمایتی بیمه های درمانی در حوزه دندان پزشکی/ دانش آموزان رایگان درمان می شوند
 
مسئول دهان و دندان شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان از ارائه خدمات دندان پزشکی به صورت کاملا رایگان برای دانش آموزان در مراکز درمانی این شهرستان ها خبر داد.
به گزارش عصر هامون، موسی سپاهیان دندانپزشک و مسئول دهان و دندان شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان در گفت و گو با شستون، با اشاره به اینکه حدود 24 سال است که در این رشته فعالیت دارد اذعان داشت: از همان دوران کودکی به رشته دندان پزشکی علاقه وافری داشته است که پس از اخذ دیپلم، در دانشگاه در این رشته ادامه تحصیل داده است.
وی افزود: انتخاب رشته دندان پزشکی توفیق اجباری از سوی خانوده اش نبوده است بلکه به اختیار و علاقه اش به این حوزه ورود کرده است که هم اینک نیز از شغل و درآمد خود راضی است.
 
حساس بودن شغل دندان پزشکی
مسئول دهان و دندان شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان خدمت به مردم، کاهش درد دندان و درآمد مطلوب را از محاسن فعالیت در این شغل عنوان کرد و گفت: از آنجایی که دندان پزشکی شغل حساس و پرتنشی است، یک سری محدودیت هایی را در بر میگیرد که این شغل نیازمند فعالیت فیزیکی و فکری بسیار بالایی است .
سپاهیان در ادامه افزود: حین ویزیت ممکن است با ترشحات بیمار مواجه شویم که انتقال بیماری های مسری و عفونی را بالا می برد بنابراین به بانوان این رشته را توصیه نمی کنم اما ورود به این رشته بستگی به علاقه فرد دارد.
وی با توجه به اینکه در شهرستان های مذکور متأسفانه توجه به سلامت دهان و دندان با توجه به عدم فرهنگ سازی مناسب اندک است و با توجه به خلاء بیمه خدمات درمانی در حوزه دندان پزشکی افزود: خدمات حمایتی بیمه در این حوزه بسیار اندک است و  قشر آسیب پذیر و کم در آمد جامعه توان پرداخت هزینه های خدمات دندان پزشکی را ندارند که این موضوع نیازمند تدوین برنامه ای ویژه در راستای تحت پوشش قرار دادن اقشار کم درآمد است.
 
ارائه خدمات دندان پزشکی رایگان برای دانش آموزان
مسئول دهان و دندان شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان با توجه به اینکه در راستای طرح تحول سلامت  خدمات مناسبی به ویژه خدمات پیشگیری به مردم ارائه می شود، خاطر نشان کرد: در این طرح دندان های کلیه دانش آموزان مقطع ابتدایی در شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان وارنیش فلورایه انجام شده است.
سپاهیان افزود: این طرح فعلا به مدت پنج سال پیش بینی شده است که در هر سال در دو نوبت در کلیه مدارس مقطع ابتدایی انجام می شود.
وی ترمیم دندان، جرم گیری، فیشوسیلانت، پرکردن، کشیدن دندان های غیر قابل نگهداری را از جمله خدمات ارائه شده در مراکز بهداشتی و درمانی دارای دندان پزشک عنوان کرد و افزود: کلیه خدمات انجام شده در این مراکز برای دانش آموزان و  جرم گیری دندان ها برای مادران باردار کاملا رایگان است.
این مسئول در پایان با بیان اینکه کلیه واحد های دندان پزشکی شهرستان های مذکور مجهز به تجهیزات لازم و ضروری هستند، خاطر نشان کرد: ارائه خدمات برای روستاییان مانند سایر بیمه ها با فرایند 30 درصد انجام می شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۳۰۶
مرجع : شستون


ارسال