شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ,18 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۷
سرپرست بنیاد مسکن سراوان:
ایجاد خسارت به یک هزار و ۱۲۸ واحد ساختمانی در زلزله سال ۹۲/ تخصیص ۷۷۷ مورد وام بلاعوض به زلزله زدگان سراوان
 
سرپرست بنیاد مسکن سراوان تعداد کل ساختمان های خسارت دیده در زلزله در سال ۹۲ را یک هزار و ۱۲۸ واحد ساختمانی عنوان کرد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون؛  ۲۷ فروردین ماه یاد آور بزرگ ترین زلزله نیم قرن اخیر در شهرستان سراوان  با قدرت ۷/۵ ریشتر بود که این زلزله به قدری بزرگ بود که حتی در استان های کرمان، هرمزگان، فارس، کشورهای حوزه خلیج فارس و دهلی نیز احساس شد.
 
با توجه به اینکه اکثر ساختمان های موجود در روستاها دارای بافت قدیمی هستند، خساراتی به ساختمان ها وارد شده است که این موضوع بهانه ای شد تا با سرپرست بنیاد مسکن سراوان گفتوگویی در خصوص پرداخت تسهیلات جهت بهسازی داشته باشیم.
 
 
یک هزار و ۱۲۸ واحد ساختمانی خسارت دیده اند
محمد سعید باران زهی سرپرست بنیاد مسکن شهرستان سراوان در گفتگو با شستون در خصوص واگذاری تسهیلات به زلزله زدگان سال ۹۲ این شهرستان، تعداد کل ساختمان هایی که از صفر درصد تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده اند را هزار و ۱۲۸ واحد ساختمانی عنوان کرد و ادامه داد: این ساختمان ها در سه گروه تقسیم بندی می شوند که هر‌ گروه دارای اعتبار مشخصی است.
وی در تکمیل متن فوق اضافه کرد: ساختمان هایی که از صفر درصد تا ۳۰ درصد آسیب دیده اند در گروه اول با اعتباری تا سقف دو میلیون تومان، ۳۰ درصد تا ۶۰ درصد در گروه دوم با اعتباری تا سقف پنج میلیون تومان و از ۶۰ درصد به بالا در گروه سوم و جزو ساختمان های مخروب محسوب می شود که جهت بازسازی اعتبار تخصیص داده می شود.
 
عدم مراجعه مردم جهت دریافت وام
سرپرست بنیاد مسکن شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: در شهر سراوان و شهر محمدی ۲۴۸ واحد ساختمان آسیب دیده اند که از این تعداد ۱۴ مورد بالای ۶۰ درصد آسیب دیده اند که مشمول دریافت تسهیلات بازسازی شدند و تعداد باقیمانده جزو گروه اول و دوم (تعمیراتی) بوده اند که برای دریافت کمک هزینه مراجعه نکرده اند.
باران زهی گفت: ۲۸۱ مورد جهت دریافت وام به بانک ها معرفی شده اند که از این تعداد ۲۱۲ مورد موفق به منعقد شدن قرارداد و تشکیل پرونده شدند که ۱۸۱ مورد پرداخت انجام شده است و بقیه در حال پرداخت هستند.
 
تخصیص ۷۷۷ مورد وام بلاعوض
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت در شهر گشت صورت گرفته است، تصریح کرد: در این منطقه ۱۲۹ ساختمان بالای ۶۰ درصد آسیب دیده است که جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند و فقط تعداد اندکی جهت دریافت به بانک مراجعه کرده اند.
سرپرست بنیاد مسکن شهرستان سراوان تعداد تخصیص های بلاعوض در این شهرستان را ۷۷۷ مورد دانست و ادامه داد: اکثر مردم به دلیل عدم توانایی در پرداخت تسهیلات، جهت دریافت وام به بانک مراجعه نکرده اند.
 
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۳۴۵
مرجع : شستون


ارسال