پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ,19 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
مدیر کل منابع طبیعی استان مطرح کرد:
اجرای پروژه های آبخیزداری استان نیازمند تخصیص اعتبار/بیش از 17 میلیون هکتار حوزه آبخیر در استان وجود دارد
 
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: اجرای طرح های آبخیزداری از نیازهای امروز جامعه می باشد که اجرای آنها نیازمند تخصیص اعتبارات است.
عبدالباسط پاکزاد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون، اظهار داشت: طرح های مطالعه شده بسیاری در استان در زمینه آبخیزداری وجود دارد که اجرای آنها نیازمند تخصیص به موقع اعتبارات است.

وی ادامه داد: بطوركلي منابع آبي استان شامل دو منبع تحت‏ الارضي و سطحي مي‏ باشد که منابع آبي در جنوب و شمال سیستان و بلوچستان اكثراً سطحي و وابسته به رودخانه‏ هاي فصلي و دائمي و در بخش مركزي استان منابع آبي عمدتاً تحت‏ الارضي مي‏ باشند.

این مقام مسئول ادامه داد: براساس برآورد انجام شده پتانسيل آب سطحي در استان 4.8 ميليارد متر مكعب و پتانسيل آب زيرزميني در استان 1.4 ميليارد متر مكعب می باشد.

وی با بیان اینکه 17میلیون و 839هزار و 969هکتار در استان حوزه آبخیز وجود دارد، خاطر نشان کرد: این حوزه ها شامل حوضه آبریز هيرمند(هامون سیستان)با 2میلیون و 38هزار و 316هکتار، حوضه آبریز كويرلوت با 3میلیون و 831هزار و 549هکتار، حوضه آبریز هامون ماشكيد با 3میلیون و 631هزار و 470هکتار، حوضه آبریز هامون جازموريان با 3میلیون و 461هزار و 882هکتار و حوضه آبریز درياي عمان با 4میلیون و 876هزار و 752هکتار می باشد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در طی سه سال گذشته در این بخش، تصریح کرد: با توجه به کمبود اعتبارات در طی این مدت توانستیم از محل اعتبارات ملی و استانی تخصیصی، 34مورد عملیاد بندخاکی تراکمی،249مورد عملیات سنگ و ملات و خشکه چین و 3هزار و 990هکتار عملیات بیولوژیک انجام دهیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۳۱۹


ارسال