سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
فرماندار سراوان معتقد است که سایه کم آبی در شهرستان سراوان کاملا مشهود است که مهاجرت روستاییان به شهرستان یکی از تبعات این معضل به حساب می آید.
به گزارش عصر هامون، به نقل ازشستون، درویش نارویی فرماندار سراوان در دیدار با سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان گفته سایه کم آبی کاملا در روستاهای سراوان قابل مشاهده است که مهاجرت روستاییان به شهرستان یکی از تبعات مهم این معضل است.
وی مدیریت صحیح منابع آبی، ایجاد ساز وکار، نظم در منابع آبی را از راه های غلبه بر خشکسالی دانسته و گفته است که تخصیص اعتبار و تدوین برنامه های بلند مدت جهت حل مشکلات به صورت اساسی مورد مطالبه قرار دارد.
بر اساس آمار عملکرد دولت یازدهم، در حوزه آبرسانی در مناطق روستایی دو برابر دولت های قبلی بوده است.
بر اساس آمارها ۵هزار و ۲۰۰ روستا در این دولت دارای آب بهداشتی شدند.
مشکل آب در روستاهای سراوان با بحران مواجه شده است تا جایی‌که روستاییان مانند انسان های اولیه از چاه و قنات آب شرب خود را تأمین می کنند.
روستای دهک، روستای جمیلی، روستای قادر آباد از جمله روستاهایی هستند که ناقوس کم آبی در آنجا به صدا در آمده است.
همچنین فرماندار سراوان توسعه خطوط شبکه های فرسوده از جمله روستاهای بخش بم پشت را از نیاز های اساسی منطقه دانسته که باید در این زمینه اعتبار ویژه تخصیص داده شود.
 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور روز سه شنبه (۹۶/۲/۱۹) در جمع خبرنگاران مدعی شد که در دولت یازدهم و در سال 95، در زمینه آبرسانی به روستاها به اندازه هشت سال دولت های نهم و دهم کار انجام داده است.
 
کارشناسان معتقدند روستا ها هسته مرکزی اقتصاد در جامعه هستند چرا که مکان های مناسبی برای تأمین مواد غذایی و تولیدات محصولات کشاورزی هستند و هر اقدامی که در جهت توسعه روستاها انجام شود به فقرزدایی و اشتغال زایی منتهی می شود.
 
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۴۰۵
مرجع : شستون


ارسال