پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ,19 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰
در نشست تخصصی مهدویت مطرح شد؛
اعتقاد به مهدویت مهم ترین موضوع در کتاب های اهل سنت
 
به گفته امام جمعه سراوان همه مسلمانان باید به مهدویت که فردی از نسل پیامبر ظهور خواهد کرد اعتقاد داشته باشند.
 به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، نشست تخصصی مهدویت با حضور حجت الاسلام والمسلمین دهقان امام جمعه سراوان، دهواری رئیس آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان و مسئولین در سالن الغدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان سراوان برگزار شد.
به گفته حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا دهقان امام جمعه شهرستان سراوان در این نشست موضوع مهدویت بین فرقه های اسلامی مشترک است وعده کثیری معتقد هستند که امام زمان (ع) در سامرا که مرکز حاکمیت بنی عباس بوده است به دنیا آمده است و برخی از علما اهل سنت این موضوع را تایید می کنند.
وی می گوید: امام عصر (عج) پنج سال در خفا و پنهانی تحت نظارت والدین خود بوده که در غیبت 69 ساله صغری توسط چهار نماینده با مردم ارتباط داشته است.
امام جمعه سراوان با اشاره به فرمایشات امام علی (ع) گفت: زمین خالی از حجت نخواهد بود و اگر بدون حجت باشد زمین اهل خود را فرو خواهد برد.
وی تایید کرد موضوع مهدویت در 365 آیه از 80 سوره قرآن آمده است که در ذیل آنها احادیثی از امامان معصوم (ع) تفسیر شده است و برخی عصر را غروب، نماز عصر که با فضیلت ترین نمازها است و برخی معتقد هستند که عصر همان روزگار است، اما امام زمان (ع) بر عصر مقدم است و اشرافیت کامل بر همه چیز دارد و دارای ولایت است.
حجت الاسلام والمسلمین دهقان با اشاره به فرمایشات امام باقر (ع) خاطر نشان کرد: خداوند عمر امام زمان (ع) را آنقدر طولانی می کند و او را آشکار می سازد و مردم او را جوانی با سن کمتر از چهل سال می بینند.
وی افزود: در زمانی که گفته می شود امام زمان (ع) ظهور می کند و دنیا را از عدل و داد پر خواهد کرد تفکر ظلم کردن و بدون حاکمیت بودن نادرست است.
امام جمعه سراوان افزود ظهور امام زمان (ع)، وجود چهره نورانی، توصیفات خال در صورت او و ظهور عیسی مسیح وجه اشتراک بین شیعه وسنی است.
وی در ادامه تصریح کرد: مهم ترین موضوعی که در کتاب های اهل سنت به آن اشاره شده این است که همه مسلمانان باید به مهدویت که فردی از نسل پیامبر ظهور خواهد کرد اعتقاد داشته باشند و اگر کسی اعتقاد نداشت آن را تحقیر و در صورت ادامه در پایان اعدام کرد.
حجت الاسلام و المسلمین دهقان در پایان سخنان گفته امام زمان خود را بشناسید و در این راه صبوری کرده و به وظایف دینی خود رسیدگی کنید.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۵۶۹
مرجع : شستون


ارسال