دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
کارآفرین جوان جالقی در بخش کشاورزی نداشتن علم پرروش گیاهان دارویی را یکی از بزرگترین مشکلات خود عنوان کرد.
به گزارش عصر هامون، محمدرفیع ملازهی کارآفرین بخش کشاورزی شهر جالق در گفت و گو با شستون با بیان اینکه کار پرورش گیاهان دارویی را حدود دوسال شروع کرده است، گفت: با تحقق اقتصاد مقاومتی برای سه نفر شغل ایجاد کردم.
وی پرورش گیاهان دارویی، اشتغال زایی و تامین هزینه زندگی را از اهداف خود عنوان کرد و افزود: به علت خشک شدن زمین و کمبود آب محصولات ما به ثمر نرسید.
کارآفرین بخش کشاورزی با اشاره به اینکه در نقاط مختلف شهر جالق آب فراوانی یافت می شود، تصریح کرد: آب در نقطه ای که ما اقدام به پرورش گیاهان دارویی کرده ایم نیست.
وی آلوئه ورا و آویشن را از محصولات گیاهان دارویی خود دانست و اظهار داشت: ما توانستیم در مرحله اول برداشت، حدود 50 کیلوگرم از گیاهان دارویی را جمع آوری کنیم و در مراحل بعدی به دلیل کمبود آب موفق به برداشت محصول نشدیم.
ملازهی عدم آموزش کافی برای کشت گیاهان دارویی را از بزرگترین مشکلات خود عنوان کرد و اذعان داشت: عدم آگاهی ما باعث شد که از کشت گیاهان دارویی به نتیجه مطلوبی نرسیم.
وی اشتغال زایی و توجه سپاه پاسداران به قشر جوان را امری پسندیده خواند و افزود: همه جوانان از سپاه که در راستای محرومیت زدایی فعالیت می کند، تشکر می کنند.
وی در پایان گفت: خواسته ما از مسئولین این است که تسهیلات بانکی را در زمینه تخصصی مربوطه به جوانان بدهند تا در کار خود موفق باشند.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۷۳۵
مرجع : شستون


ارسال