شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
صدور فیش های کهکشانی برق در استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان سراوان گلایه مندی نمایندگان استان را به دنبال داشته است.
به گزارش عصر هامون، به  نقل ازشستون؛ به دنبال اعتراض شدید نمایندگان مجلس، علما و مردم استان سیستان و بلوچستان به تعرفه بالای برق مصرفی و افت ولتاژ برق به دلیل گرمای بی سابقه هوا در این استان، دو روز گذشته وزیر نیرو به شهرهای کنارک، سرباز و نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان سفر کرد.
 
شروع فصل گرما در استان به ویژه شهرستان سراوان آغازگر صدور قبوض نجومی و گاها کهکشانی در زادگاه خورشید ایران است تا جایی‌که در هفته گذشته نماینده مردم چابهار در صحنه علنی مجلس از وضعیت کمک رسانی به مردم استان برای مقابله با گرما و حل مشکلات آب و برق گلایه کرده و همچنین صدور قبض ۶ میلیونی در سراوان را نمونه بارز تعرفه بالا در این شهرستان عنوان کرده است.
همچنین نماینده مردم سراوان در سه روز اخیر در گفتگو با خبرگزاری فارس از ارایه بیش از دو هزار و ۵۰۰ قبض برق با مبلغ بالای ۵۰۰ هزار تومان به وزیر نیرو خبر داده و از اینکه هیچ اقدامی از سوی مسئولان برای کمک به بحران استان نشده است، گلایه مند بود.
درازهی در پنجم بهمن ماه سال ۹۵ از اعزام تیم کارشناسی وزارت نیرو جهت بررسی تعرفه بالای برق شهرستان و همچنین از احتمال تغییر تعرفه برق از عادی به گرم سیری خبر داده بود.
 کانال تلگرامی محمد باسط درازهی در اسفند ماه سال ۹۵ گزارش حضور اقبالی و علیزاده کارشناسان وزارت نیرو به سراوان را منتشر کرده بود که این سفر کارشناسان به همراه مسئولین شرکت توزیع برق استان جهت بررسی مشکلات برق، تعرفه بالا، عدم توسعه شبکه برق رسانی و دیگر مشکلات با رئیس دفترنماینده، معاون سیاسی وقت فرماندار سراوان و مدیر اداره برق سیب و سوران به بحث و تبادل نظر پرداختند.
همچنین کارشناسان وزارت نیرو  در اسفند ۹۵ در بازدید یک روزه ای که از سراوان داشتند از کنتور های برق و نحوه مصرف وسایل برقی که باعث صدور‌ فیش هایی با قیمت بالا شده بود، بازدید کردند.
استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از حضور وزیر نیرو در استان گفته جمع بندی های سفر چیتچیان به استان به امروز(سه شنبه) موکول شده است تا خواسته های مردم در خصوص مشکلات آب و برق در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت رسیدگی و ‌منتج به نتیجه مثبت شود.
 
سفر وزیر نیرو با واکنش و اعتراضاتی ازسوی مردم سراوان به همراه بود که با توجه به افت ولتاژ برق و آسیب دیدن لوازم برقی برخی از شهروندان و روستاییان در سطح شهرستان سراوان، چرا  وزیر نیرو از این شهرستان بازدید نکرده است.
همچنین یکی از شهروندان سیب و سورانی در تماس تلفنی که با درازهی نماینده مردم این شهرستان داشته است گفته که چرا از چیتچیان وزیر نیرو دعوت نکرده است تا به این منطقه هم سفر کند و مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده کند.
وی همچنین به عدم حضور نماینده به همراه وزیر نیرو نیز گلایه مند بوده است.
علی ای حال بارها مسئولان دولت به ویژه رحمانی فضلی وزیر کشور در سفر اخیر خود(۹۵/۷/۲۸) به سراوان و در دیدار با سران طوایف جنوب شرق ترین نقطه کشور، قول مساعد بررسی تعرفه برق را داده بود اما بازهم از این وعده های رنگارنگ و پوچ تنها شعارها بر روی کاغذ باقی مانده و آش همان است و کاسه همان است.
 
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۳۰۵
مرجع : شستون


ارسال