شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷
گزارش عصرهامون از احداث پل بر روی کانال قلعه کنگ؛
پایان انتظار 31 ساله مردم زهک/ پلی که مسیر 15 کیلومتری را به چند متر کاهش داد
 
پس از 31 سال انتظار مردم روستای قلعه کنگ شهرستان زهک، سرانجام ساخت پل بر روی کانال به تصویب رسید تا مسیر 15 کیلومتری مردم روستا به چند متر کاهش یابد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، 31 سال است که مردم قلعه کنگ شهرستان زهک برای رسیدن به شهر باید مسیر 15 کیلومتری را طی کنند در حالی که احداث پل بر روی کانال شیب آب باعث کاهش این مسیر به چند متر می رسد.

چندی پیش بود که علیرضا شهرکی رئیس شورای اسلامی قلعه کنگ زهک از تلاش های فرماندار و مسئولین برای تحقق این آرزو خبر داده و گفته بود که به دلیل تخصیص نیافتن اعتبارات از سوی استان و کشور، تحقق آن همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 آرزوی 31ساله مردم قلعه کنگ تا پایان امسال تحقق می یابد
وی افزوده بود که احداث پل بر کانال اصلی شیب آب حد فاصل این روستا در سال 93 در کمیته برنامه ریزی زهک به تصویب رسید که تاکنون به دلیل نبود اعتبار لازم در شهرستان، اقدامی برای احداث آن انجام نشده است.

 شهرکی تاکید کرد: نبود مسیر ارتباطی مطلوب، ساکنان این منطقه را مجبور می کند که پس از طی مسافت های بسیار طولانی از جاده ترانزیتی زهک –زاهدان برای رسیدن به مزارع و روستاهای اطراف استفاده کنند، موضوعی که به دلیل ممنوعیت ورود تراکتور به جاده اصلی، موجب ایجاد نگرانی در بین کشاورزان شده و درحال حاضر که وجود آب در منطقه را شاهد هستیم، کشاورزان به دلیل نبود این پل با مشکلات عدیده ای برای آبیاری زمین های کشاورزی خود روبه رو شده اند و این موضوع فقط مربوط به روستای قلعه کنک نمی شود و این مشکلات برای دامداران و کشاورزان روستاهای مولوی، رشید، درویش، دک دهمرده نیز وجود دارد.

تخصیص اعتبارویژه برای ساختن پل برروی کانال اصلی شیب آب
علی ای حال معاون سازمان برنامه و بودجه استان در 22بهمن سال گذشته قول اجرا شدن طرح این پل را در جمع مردم جزینک داده بود.
جهت پیگیری این موضوع در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با علیرضا شهرکی رئیس شورای اسلامی روستای قلعه کنگ شهرستان زهک داشت، گفت: آرزوی 31ساله کشاورزان و دامداران این روستا تا پایان امسال تحقق می یابد.

علیرضا شهرکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: با کمک مسئولان، آرزوی 31 ساله کشاورزان ودامداران ومردم روستاهای قلعه کنگ، مولوی، دک دهمرده، رشید، درویش ودانش آموزان خانه های گرگیچ و روستای ملک رییسی ازتوابع بخش جزینک، شهرستان زهک وبخشی ازشهرستان هامون برآورده شد.

وی ادامه داد: 18خردادماه جاری، درجلسه توزیع اعتبارات تملک دارایی استان، که باحضور مدیران کل استانداری و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان برگزارشد، اعتبارویژای برای ساختن پل برروی کانال اصلی شیب آب حدفاصل روستای قلعه اختصاص یافت و به تمام دستگاهای اجرایی مربوطه ابلاغ شد.

وی اظهار کرد: براساس این ابلاغیه، تمامی دستگاهایی اجرایی مربوطه موظف شدند، با توجه به تخصیص اعتبارات تا پایان امسال نسبت به احداث و بهره برداری این پل اقدام کند.

وی خاطر نشان کرد: براساس وعده معاون عمرانی فرماندار زهک، این طرح مصوب کمیته برنامه ریزی فرمانداری این شهرستان نیز خواهد بود.
شهرکی ابراز امیدواری کرد: با بهره برداری از این طرح، زمینه اشتغال وتولید برای کشاورزان ودامداران منطقه در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی وحمایت از تولید داخلی برای توسعه وپیشرفت شهرستان فراهم شود.

مردم روستای قلعه کنگ شهرستان زهک منتظر عملی شدن وعده مسئولین دولت دوازدهم خواهند بود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۴۰۳


ارسال