شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
مدیر اداره برق سراوان:
عدم رعایت الگوی مصرف برق عامل خاموشی های ناخواسته
 
مدیر اداره برق شهرستان سراوان با بیان اینکه عدم رعایت الگوی مصرف برق عامل خاموشی های ناخواسته است، اظهار داشت: مردم موارد جزئی افت ولتاژ برق را به ما گزارش دهند.
به گزارش عصر هامون، محمدرفیع شجاعی مدیر اداره برق شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه عدم رعایت الگوی مصرف برق عامل خاموشی های ناخواسته است، اظهار داشت: مردم موارد جزئی افت ولتاژ برق را به ما گزارش دهند.
وی با توجه به اینکه شهرستان سراوان، مهرستان و سیب و سوران از یک خط 230 کیلو واتی تامین برق می شوند، گفت: این خط تنها محل تامین برق این سه شهرستان است و به علت مصرف بالای برق بار این فیلر افزایش پیدا کرده و باعث افت ولتاژ شده است.
مدیر اداره برق سراوان خاطر نشان کرد: اگر افت ولتاژ مدیریت نشود ممکن است منجر به خاموشی مطلق این سه شهرستان شود.
وی ادامه داد: با بررسی ها انجام شده از سوی مرکز استان جهت جلوگیری از قطع فیلر 230 کیلو وات شهرستان سراوان بخشی از بار فیلر برق را کاهش دادیم و در برخی مناطق بر روی پست های مجاور جابجا کردیم و این عمل باعث افت ولتاژ در برخی مناطق شده است.
شجاعی با بیان اینکه شب گذشته با هماهنگی های انجام شده بار روی خط 230 کیلووات برگردانده شده است، تصریح کرد: روستای هوشک، جهاد آباد و بلوار بهداشت مناطقی از سراوان بودند که افت ولتاژ داشته اند که بخش عمده آن به دلیل مصرف بالای برق است و در صورت عدم رعایت الگوی مصرف برق توسط شهروندان سراوانی احتمال دوباره افت ولتاژ و خاموشی برق، وجود خواهد داشت.
وی در ادامه وجود زیرساخت های نامناسب و استفاده از کابل های ضعیف و طولانی را از جمله عوامل افت ولتاژ در روستای هوشک و جهاد آباد دانست و بیان داشت: پروژه برق رسانی هوشک در حال انجام است و این مشکل برطرف خواهد شد.
مدیر اداره برق شهرستان سراوان در پایان مصرف بالای برق را عامل افت ولتاژ در برخی مناطق عنوان کرد و اذعان داشت: خواهش ما از مردم این است که الگوهای مصرف را رعایت کنند تا از تابستان گرم سال عبور کنیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۷۶۸
مرجع : شستون


ارسال