يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۲
رئیس عقیدتی سیاسی هنگ مرزی سراوان:
نماز عید فطر نماد وحدت و یکپارچگی/پرداخت فطریه بر نیازمندان واجب نیست
 
رئیس عقیدتی سیاسی هنگ مرزی شهرستان سراوان اظهار داشت: نماز عید فطر نماد وحدت و یکپارچگی امت اسلام به شمار می رود.
به گزارش عصر هامون، حجت الاسلام والمسلمین یوسف مرادی رئیس عقیدتی سیاسی هنگ مرزی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون اذعان داشت: كسی كه موقع غروب شب عيد فطر بالغ و عاقل است و فقير و بنده كس ديگری نيست بايد برای خودش و كسانی كه سرپرستی می کند، فطریه بدهد.
وی سه کیلو گندم، جو، خرما، كشمش، برنج، ذرّت را از اقلام فطریه برای هر نفر عنوان کرد و افزود: مردم می توانند این اقلام را به نیازمندان  بدهید و پرداخت پول یکی از آنها برای فطریه که از سوی برخی مراجع تقلید 6 هزار تومن تعیین شده کفایت می کند.
رئیس عقیدتی سیاسی هنگ مرزی سراوان اظهار داشت: كسی كه هزینه های مالی یک سال خود و خانواده اش را ندارد، درحالی که بیکار است و نمیتواند مخارج خود و خانواده را تهیه کند،  فقير محسوب می شود و پرداخت زكات فطریه بر او واجب نیست.
وی ادامه داد: انسان بايد فطریه كسانی را كه در غروب شب عيد فطر نان خور او حساب می‌شوند چه كوچک باشند يا بزرگ، مسلمان باشند يا كافر، دادن خرج آنان بر او واجب باشد يا نه در شهر خود او باشند يا در شهر ديگر را باید پرداخت کند.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره)  در خصوص فطریه مهمان شب عید خاطر نشان کرد: بنابر مساله ۱۹۹۵ رساله حضرت امام راحل فطریه مهمانی كه پيش از غروب شب عيد فطر با رضايت صاحب خانه وارد شده و نان خور او حساب می‌شود، بر او واجب است.
وی با بیان اینکه سنت برگزاری نماز عید فطر در دنیای اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است، اذعان داشت: نماز عید فطر نماد وحدت و یکپارچگی امت اسلام به شمار می رود و سنت موکده می‌باشد.
رئیس عقیدتی سیاسی هنگ مرزی شهرستان سراوان در پایان تصریح کرد: نماز عید فطر همانند نماز صبح دو رکعت است با این تفاوت که بعد از خواندن سوره حمد به جای سوره توحید در رکعت اول و دوم به ترتیب سوره‌های اعلا و سوره والشمس خوانده می‌شود و رکعت اول 5 و رکعت دوم 4 قنوت دارد.
 
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۸۸۵
مرجع : شستون


ارسال