جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ,25 May 2018
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:
ایجاد اشتغال پایدار با تکمیل پروژه های صنعتی/ در حال پیگیری برای صنعتی شدن این خطه از کشور هستیم
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوجستان در حال حاضر استان صنعتی محسوب نمی شود اما برنامه های خوبی برای صنعتی شدن این خطه از کشور در دستور کار قرار گرفته است.
نادر میرشکار در گفت و گو با عصرهامون گفت: با رویکرد استاندار سیستان و بلوچستان فعالیت های خوبی در بخش صنعت استان در حال اجرا است که با راه اندازی تنها 2 پروژه مهم پتروشیمی و فولاد مکران در جنوب استان، بیش از 20هزار شغل در استان ایجاد می شود.

وی بیان کرد: درحال حاضر تنها 25هزار شغل در بخش صنعت استان وجود دارد که با راه اندازی پتروشیمی و فولاد تعداد شغل ایجاد شده در بخش صنعت به بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه به جز فولاد و پتروشیمی فعالیت های صنعتی دیگری نیز در دستور کار قرار دارد با اشاره به رونق یافتن مجدد کارخانه بافت بلوچ، گفت: شرکت گسترش صنایع بلوچ ایرانشهر با توان بالا در حال بازسازی و نوسازی ماشین آلات می باشد که با توجه به سرعت کار، امیدواریم تا پایان امسال شاهد راه اندازی این مجموعه با ایجاد اشتغال قابل توجهی باشیم.

میرشکار با اشاره به اینکه توجه مسئولان و مردم باید به تولید داخل باشد، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان رو به صنعتی شدن قرار دارد، نیاز است تا با خرید از تولید داخل از تولید کننده حمایت کرده و او را برای ارائه هرچه مطلوب تر کالاها ترغیب کنیم.

وی در پایان گفت: مسئولان مرتبط با حوزه صنعت، معدن و تجارت و فعالیت های تولیدی و اشتغال زا، آماده همکاری و تسهیل امور برای فعالیت کارآفرینان و تولیدکنندگان می باشند و افراد علاقه مند می توانند به نهادهای مرتبط مراجعه و درخواست خود را پیگیری کنند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۳۹۷


ارسال