شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
در اجتماع بزرگ مردمی صیانت از حریم خانواده مطرح شد
فعالیت گسترده استکبار جهانی برای دین زدایی در جوامع اسلامی/حجاب اصلی حجاب قلب است
 
فرمانده سپاه شهرستان سراوان دراجتماع بزرگ مردمی صیانت از حریم خانواده گفت: استکبار جهانی تلاش های گسترده ای را در جوامع اسلامی با هدف دین زدایی و اسلام زدایی انجام داده است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، اجتماع بزرگ مردمی صیانت از حریم خانواده و گردهمایی عفاف و حجاب با حضور فرمانده سپاه شهرستان، رئیس پلیس پیشگیری، امام جمعه مسجد صدیق اکبر شهرستان و جمعی از بانوان با همکاری دفتر بسیج جامع زنان، اداره ورزش و جوانان، اداره آموزش و پرورش، کانون زنان بلوچ و کمیته امداد صبح امروز در سالن الغدیر آموزش و پرورش سراوان برگزار شد.
 

سرهنگ پاسدار محمد پودینه فرمانده سپاه شهرستان سراوان در این اجتماع بزرگ مردمی با اشاره به ضرورت کمک کردن به تبیین روشنگری برای امورات تحکیم بخش امور خانواده، گفت: خدا را شاکر هستیم که در استان سیستان و بلوچستان برای حجاب مشکلی وجود ندارد وملزم است برای تحکم بخشیدن به کانون خانواده به بررسی آسیب های اجتماعی که این روز ها نهاد خانواده را تهدید می کنند فعالیت های بیشتری از سوی متولیان امر انجام شود.
وی افزود: استکبار جهانی برای دین زدایی و اسلام زدایی در بین جوامع مسلمان فعالیت های گسترده ای را انجام داده است که برای تهی کردن خانواده از ماهواره و شبکه های اجتماعی استفاده می کند و به مسئولین مرتبط توصیه کرد تا برای مستحکم شدن محیط خانواده تلاش کنند.
 

مولوی حقانی امام جمعه مسجد صدیق اکبر شهرستان سراوان هم در این گردهمایی با اشاره به وسیع بودن موضوع حجاب و عفاف، گفت: اسلام آمده است تا انسانیت را نظم بدهد و به مسیر درست هدایت کند.
وی ادامه داد: بنای امروز تمدن جهان در همه کشورهای دنیا، آسایش بشر است که با مقایسه زندگی 100 سال گذشته با این برهه از زمان می توان با تغییر اشکال ظاهری ساختمان ها و اسباب و اثاثیه به این موضوع پی برد.
امام جمعه مسجد صدیق اکبر شهرستان سراوان با بیان اینکه آرامش در وجود انسان نهفته است، اضافه کرد: تمدن امروزی با فراهم کردن آسایش، آرامش را از بشر گرفته است.
مولوی حقانی با تأکید بر اینکه حجاب قلب، حجاب اصلی است، افزود: در قران کریم به زنان و مردان توصیه شده است که نگاه های زشت، پلید و آلوده خود را کنترل و از نگاه هایی که شیطان در قلب نفوذ می کند نیز پرهیز کنند.
وی خاطر نشان کرد: مردان فکر می کنند که حجاب و پوشش اسلامی فقط مختص بانوان است اما این یک ظلم بزرگی است که به زنان نسبت داده اند چرا که  باید مردان نیز حجاب را رعایت کنند بخصوص حجاب قلب را چراکه اگر مراعات نکند دچار خطای بزرگی می شوند.
امام جمعه مسجد صدیق اکبر شهرستان سراوان در ادامه با بیان اینکه حجاب شکل ندارد و دارای وصف است، گفت: زنان دارای پوشش خاصی هستند که هر نوع از پوشش مختص به یک منطقه و کشور اسلامی است.
مولوی حقانی تصریح کرد: لباس و حجاب نباید به گونه ای باشد که جسم نمایان شود، نباید تنگ باشد که برجستگی های بدن نمایان شود، از مارک کفار نباشد و زنان مسلمانان باید دارای پوششی باشند که تبلیغ کننده ایمان و اسلام آنان باشد.
وی اظهار داشت: اروپاییان حجاب را یک مقوله شخصی نمی دانند بلکه حجاب را مارک اسلام می دانند و در تلاش هستند تا حجاب را از جوامع اسلامی خارج کنند.
امام جمعه مسجد صدیق اکبر سراوان در پایان گفت:شبکه های اجتماعی و ماهواره ابزارهای غرب برای گسستن خانواده ها و جوامع اسلامی است لذا می طلبد هوشیار باشیم تا گریبانگیر توطئه های دشمن نشویم.
همچنین در پایان این گردهمایی از زنان و دختران محجبه  فعال اجتماعی شهرستان با اهدای جوایز ارزنده تقدیر شد.
 لازم به ذکر است برپایی ایستگاه مشاوره برای اهل سنت و اهل تشیع و مضای تومار عفاف و حجاب  از دیگر برنامه های اجتماع بزرگ مردمی صیانت از حریم خانواده بود که در حاشیه این مراسم برپا شده بود.
 

 

 

اغنتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۴۶۰
مرجع : شستون


ارسال