دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
در گفت و گو با شستون مطرح شد
بدحجابی عامل تخریب جامعه اسلامی/ نماز درس عفاف و حجاب است
 
مدیر اجرایی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی سراوان اظهار داشت: بد حجابی عامل تخریب جامعه اسلامی است و مبارزه با ناهنجاری بی حجابی نیاز به عزم جدی و مشارکت عمومی آحاد مردم دارد.
به گزارش عصر هامون، به نقل ازشستون، بی حجابی یکی از مشکلات و ناهنجاری های خطرناک اجتماعی است، که خود می تواند زمینه ساز و عامل تأثیرگذار در بروز ناهنجاری های دیگر باشد. علاوه بر این برای مقابله و جلوگیری از شیوه و گسترش این رویه غیر اجتماعی و غیر دینی باید ابتدا عوامل تأثیر گذار در شکل گیری این رویه اجتماعی مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد.
بهروز فراهی مدیر اجرایی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه دین ستیزان غربی و آمریکایی در جوامع اسلامی برای زدودن ارزشهای اسلامی تلاش های فراوانی می کنند، گفت: اسلام افراد را به رعایت و پایبندی به اصول اخلاقی و دینی سفارش و رهنمود کرده است و همگان را از تغییر دادن ارزشهای اسلامی برحذر داشته است.
وی با اشاره به اینکه اسلام زن را در جامعه اسلامی به رعایت حجب و حیا، متانت و سنگینی رفتار راهنمایی کرده است ، اظهار داشت: انسان ها بسته به نوع تمایل و گرایشی که از درون برای خود ایجاد کرده اند، تأثیر غیر قابل انکاری از الگوهای اجتماعی می گیرد.
فراهی راه تقویت فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه را تقویت پایه های اعتقادی و دینی آحاد جامعه و معرفی الگو های برتر زندگی در زمینه حجاب و عفاف دانست و افزود: بد حجابی عامل تخریب جامعه اسلامی است و مبارزه با ناهنجاری بی حجابی نیاز به عزم جدی و مشارکت عمومی آحاد مردم دارد.
وی با اشاره به فرمایشات امام باقر (ع)  تصریح کرد: جایز نیست زن خود را شبیه مرد نماید. زیرا پیامبر مردانى را که مشابه زنان مى شوند و همچنین زنانى که خود را شبیه مردها قرار مى دهند، لعنت کرده است .
مدیر اجرایی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی سراوان با بیان اینکه نماز در عين آنكه يک عبادت است، يک فرهنگ تلقی می شود، اذعان داشت: یکی از درس های مهمی که نماز به احاد جامعه می دهد رعایت حجاب و عفاف است و حجاب را به زنان می آموزد و آنها را عملاً به حجاب دعوت میكند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به پنح بار نماز واجب در شبانه روز، زنان مسلمان پنج بار با حجاب كامل اسلامی با خدا رابطه برقرار می كنند و همين تكرار عمل، چگونگی حجاب را به آنها ياد می دهد.
فراهی با بیان اینکه تقویت ایمان و باور دینی افراد جامعه، احیای فرهنگ اصیل اجتماعی و ارزشهای اصیل اسلامی نقش مهمی در پیشبرد اهداف تربیتی اسلامی و ممانعت از نا هنجاری اجتماعی همچون بی حجابی دارد، عنوان کرد: فراخواندن زن مسلمان به تعقل و دریافتن ارزشها و آفریدن روح تعبد و تعهد نسبت به آموزه های اسلامی   در حفظ کانون گرم خانواده موثر است.
وی در پایان با اشاره به فرمایشات امیر مومنان علی (ع) گفت: پوشيدن لباس ضخيم بر شما لازم است، زيرا كسی كه لباسش نازک و بدن نما باشد، دينش نيز ضعيف و نازک است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۴۶۲
مرجع : شستون


ارسال