جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,27 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵
در پی افزایش سرعت طوفان
آماده باش دستگاه های عضو ستاد بحران شهرستان زهک
 
در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان زهک بر آماده باش تمامی دستگاه های عضو و نهادهای مرتبط برای فعالیت در بحران ها تاکید شد.
به گزارش عصر هامون، در جلسه ستاد مدیریت بحران زهک که روز گذشته و با حضور اعضاء در محل فرمانداری برگزار شد، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار با اشاره به هشدار هواشناسی، بر آماده بودن تمامی دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران این شهرستان تاکید کرد.
سعید نارویی افزود: با توجه به شرایط و هشدارهای داده شده، نیاز است تا تمامی امکانات و نیروهای اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان به صورت آماده باش قرار داشته باشند و بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز برای ارائه خدمات به مراجعه کننده گان آماده باشند.
وی ادامه داد: بادهای 120 روزه درحال تداوم است و همانطور که همگان می دانند، میزان تعداد روزهای وزش باد از 120 روز افزایش یافته است و براین اساس در طول ایام وزش باد که عامل اصلی جابجایی ریزگردها در منطقه می باشد، دستگااه ها باید آماده باشند.
وی تاکید کرد: مشکلاتی که در این بخش وجود دارد را دستگاه ها باید به دبیرخانه ستاد مدیریت بحران شهرستان ارائه دهند تا موارد از مراجع مربوطه پیگیری و رفع شود.
شایان ذکر است بادهای 120روزه از خردادماه تا انتهای شهریورماه هرسال در منطفه سیستان به فعالیت می پردازد و در سالهای اخیر نیز به دلیل خشکسالی های پی در پی، میزان وزش باد افزایش پیدا کرده و این موضوع، عاملی بر افزایش وجود ذرات معلق در هوای منطقه شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۴۶۳


ارسال