چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
جشنواره مسابقات بازی های بومی و محلی عصر روز گذشته در روستای سرجوی شهرستان سراوان برگزار شد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، جشنواره مسابقات بازی های بومی و محلی در رشته های کپک، جی، هفت سنگ، طناب کشی و بالا رفتن از درخت با پَربُند در روستای سرجو و در کنار حوزه علمیه مولوی شهداد مسکانزهی فقیه بلوچستان، با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان و با حضور روحانیون، طلاب و روستاییان برگزار شد.
 
مراد شیخ زاده رئیس هیئت بازی های بومی و محلی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون اذعان داشت: این جشنواره در چهار رشته تیمی کپک، جی، هفت سنگ، طناب کشی که از هر رشته چهار تیم حضور داشت و رشته انفرادی بالارفتن از درخت با پَربُند برگزار شد.
 
وی استقبال طلاب، اساتید حوزه علمیه، روستاییان، جوانان و همچنین کادر اجرایی مسابقات را کم نظیر دانست و از حضورشان قدر دانی کرد و ادامه داد: لحظاتی پس از  آغاز جشنواره رحمت الهی شروع به باریدن گرفت که با وجود شدت بارش باران هیچ وقفه ای در انجام برگزاری مسابقات ایجاد نشد.
 
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی شهرستان  سراوان هدف از برگزاری جشنواره  های بازی های سنتی و بومی را ایجاد انگیزه، شور و نشاط در بین روستاییان، احترام به علما و آیین نیاکان برشمرد.
 
شیخ زاده خاطر نشان کرد:  تیم طلاب مدرسه دینی در رشته هفت سنگ مقام اول، تیم طلاب مدرسه دینی (۲) مقام اول رشته جی،  تیم طلاب مدرسه دینی مقام اول در رشته طناب کشی و در رشته کپگ تیم سرجو مقام اول را به خود اختصاص دادند.
 
وی اضافه کرد: در رشته انفرادی بالارفتن از درخت خرما با پَربُند تعدادی از طلاب و روستاییان شرکت کردند که یک نفر از طلاب و یک نفر از روستاییان جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی ادامه داد: همچنین در بخش مسابقات فرهنگی و سؤالات دینی هم به سه نفر از شرکت کنندگان  که به سؤالات پاسخ درست دادن به عنوان برنده معرفی و جوایزی اهدا شد.
شیخ زاده در پایان از روستاییان روستای سرجو، اساتید و مدیر حوزه علمیه مولوی شهداد، نايب رئیس و دبیر هیئت بازی های بومی و محلی، اداره ورزش و جوانان، مسؤل ورزش سپاه سراوان و اساتید و دبیران ورزش آموزش و پرورش تشکر و قدر دانی کرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/1319
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۴۶۷
مرجع : شستون


ارسال