پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ,22 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مردم شهر گشت جنوب سیستان و بلوچستان مدت یک ماه است که با معضل کم آبی روبرو هستند که در روز های اخیر مردم این منطقه در بی آبی کامل به سر می برند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، در روز های اخیر برخی شهروندان گشت با انتشار گلایه هایی در فضای مجازی مبنی بر قطعی چند روزه آب در این شهرستان خواستار پیگیری و رسیدگی مسئولین به این معضل شده بودند.

در این پیام ها آمده بود که بیشتر مناطق شهر گشت چهار روز است در بی آبی کامل به سر می برد.
شهروندان در این پیام ها عنوان کرده بودند که بدون آب شرایط سختی را سپری می کنند و هیچکدام از مسئولین هم پاسخگو نیستند.

جهت پیگیری این موضوع خبرنگار اجتماعی عصرهامون در تماسی که با میثم سلیمانی مسئول روابط عمومی آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان داشت، وی گفت: افزایش بي سابقه دما، كاهش نزولات آسماني و کمبود منابع تولید سبب شد تا تامين آب شرب شهر گشت در ماه گذشته با تنش مواجه شود كه با لايروبي و كف شكني چاه موجود و اختصاص تانكر آبرساني شرايط تامين تا حدودی بهبود یافت.

تنش یک ماهه بی آبی در گشت
وی افزود: آب شهرگشت از 4 منبع، مجموعا 7 لیتر در ثانیه تأمين می شود، آب شرب بعضی از مناطق این شهر، از طریق شبکه آبرسانی و قسمت هاي محدودي از مناطق شهر به لحاظ در ارتفاع قرار گرفتن اين مناطق به صورت تانكري تامين مي شود.

وی بیان کرد: برای حل مشكل اساسی ساکنان شهر گشت، افق تامین آب شهر گشت از منطقه سکن در فاصله 14 کیلومتری شهر با فوريت در دستور كار قرار دارد.

عملیات لوله گذاری گشت ظرف سه ماه به پایان می رسد
سلیمانی اظهار کرد: مطالعات طرح و عملیات نقشه برداری مسیر به اتمام رسيده و 3هزار و 700 متر لوله برای اجراي خط انتقال در محل موجود و خريد باقيمانده لوله مورد نياز در دستوركار قرار دارد.

مسئول روابط عمومی آب و فاضلاب استان گفت: عملیات لوله گذاری ظرف چند روز آینده آغاز شده و طی برنامه ريزي صورت گرفته ظرف سه ماه به پايان خواهد رسيد.

وی در پايان ضمن تقدير و تشكر از صبر و بردباري مردم گشت در گرماي طاقت فرسا، درخواست کرد تا با صرفه جويي در مصرف آب ما را در خدمت رساني به موقع به تمامي شهروندان ياري رسانند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۴۸۸


ارسال